Záhradné drviče

Fieldmann FZD 4020-E

Príkon 2500 WKonáre do priemeru 40 mmFunkcie samovťahovanieBox na odpad o objeme 50l PopisElektrický drvič s príkonom 2 500 W je vybavený tepelnou poistkou, ktorá zabraňuje preťaženiu a následnému zničeniu stroja. Neoddeliteľnou súčasťou je plastová nádoba, vďaka ktorej je manipulácia s drťou výrazne ľahšia. Tento model umožňuje drviť vetvy do priemeru 4 cm. Oceľový rám zvyšuje stabilitu pri práci a tým napomáha bezpečnému používaniu stroja. Súčasťou dodávky je tiež plunžer pre bezpečný posun zvyškov materiálu k nožom.    Technické parametrePríkon    2 500 WBox na drvinu    ÁNOObjem zbernej nádoby    50 lSystém drvenia    NOŽOVÝMax. priemer    40 mmHmotnosť    12,5 kg

Fieldmann FZD 4010-E

FIELDMANN FZD 4010-E Elektrický záhradný drvič 50001381

 • Príkon: 2500 W
 • Spôsob drvenia: NOŽE
 • Max. priemer konárov: 40 mm

Ochrana proti preťaženiu

Kolieska pre ľahkú manipuláciu

Súčasťou balenia vak na drvený odpad

Hmotnosť: 10

Dvojnožové drvič s príkonom elektromotora 2 500 W. Široký vstupný otvor pojme konáre do priemeru 40 mm. Nosná oceľová konštrukcia zvyšuje stabilitu stroja pri práci a zvyšuje tak bezpečnosť obsluhy. Rozdrvený materiál je možné kompostovať alebo využiť ako takzvaný mulč. Pre ľahšiu manipuláciu je drvič opatrený kolieskami. Súčasťou balenia je vak na rozdrvený materiál. Drvič je vybavený tepelnou poistkou a ochranou proti preťaženiu.

Drviče a štiepkovače | pre efektívne upratovanie

Záhradné drviče a štiepkovače sú nepostrádateľnými pomocníkmi pri efektívnom a ekologickom upratovaní záhrady. Tieto stroje možno využiť na spracovanie všetkého záhradného odpadu rastlinného pôvodu. nožové drviče

Disk s dvoma nožmi, ktorým sú tieto stroje osadené rozdrví materiál na malé kúsky. Takto vzniknutá drť je, v závislosti od typu drviče, zachytávaná do plastového boxu či látkového vrecia. Nadrvený odpad sa výrazne rýchlejšie rozkladá v kompostéra, prípadne možno využiť ako mulč v okolí okrasných kvetín a drevín. štiepkovače

Využívajú pre spracovanie odpadu ozubený valec. Vznikajúci drť je väčší a možno ju využiť v záhrade ako mulč alebo ju stopit. Štiepkovače sú štandardne vybavené ochranou proti preťaženiu a spätným chodom, ktorý je nevyhnutný pre uvoľnenie zaseknuté vetvy v drviacim ústrojenstva.

O značke Fieldmann / Produkty vyrábané srdcom

Fieldmann - značka náradie pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradie hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť o záhradu starať.

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.

Hoci to podľa názvu nevyzerá, jedná sa o rýdzo českú značku. FIELDMANN je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za výrobky Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovanie portfólia kvalitných výrobkov.

Obchodné aj technickí špecialisti najmä na základe svojich skúseností, ktoré pozbierali u renomovaných firiem v oblasti záhradnej a hobby techniky, vyberajú tie najlepšie čínske výrobné závody, ktoré produkujú výrobky aj ďalších na trhu už etablovaných značiek.

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúca súčasné trendy a ktoré maximálne ctí všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Stiga Bio Master 2200

Bio Master je vysokoobrátkový drvič s dvoma nožmi s obojstranným ostrím. Je vybavený motorom s výkonom 2 200 W a ľahko spracuje vetvy až do priemeru 40 mm. Zvlášť je vhodný pre čerstvo porezané konáre. Stroj má ochranu proti preťaženiu. Podávač drveného materiálu a textilné kôš sú súčasťou výrobku.

VYROBENÉ VE ŠVÉDSKU!!!

Technické parametre:

 • Hmotnosť (kg): 15
 • Hladina hluku, dB (A): 104
 • Motor: Elektrický
 • Bezpečnostný vypínač: áno
 • Metóda drvenia: Rotujúce nože
 • Otočné nože s obojstranným ostrím: áno
 • Maximálny priemer konárov (mm): 40
 • Podávač materiálu: áno
 • Zberný kôš vnútri balenia: áno
 • Výkon / obsah motora: 2200 W

STIGA BIO SILENT 2500

Popis drviča STIGA Bio Silent 2500: Extrémne tichý a výkonný drvič s motorom o výkone 2500W zvládne podrviť čerstvo porezané konáre s maximálnym priemerom 40mm. Vetvy si sám podáva a drví je medzi nízkootáčkovým ozubeným kolesom a prítlačnou doskou. Vzdialenosť prítlačnej dosky od zubov možno ľahko meniť za chodu stroja. Drvič má ochranu proti preťaženiu a možnosť spätného chodu pre uvoľnenie pracovnej komory. Plastový zberný kôš s objemom 60l uľahčuje transport drviny. Hmotnosť je 28,5kg. Elektrický štiepkovač a drvič STIGA Bio Silent 2500 získal OCENENIA Kozlík Šikula - RECEPTY PRIMA NÁPADOV okrem iného za 'tichá prevádzka spojený s dobrým výkonom. Šikovný a pomerne lacný stroj s objemnou zberací nádobou zvládne konáre s priemerom až 4cm '.

Zobraziť ocenenie PDF

Zároveň bol ocenený aj sekacie traktor STIGA ESTATE Master HST.

Špecifikácia drviče STIGA Bio Silent 2500:    

Hmotnosť (Kg) 28,5

Hladina hluku, dB (A) 89

Motor elektrický

Výkon 2500 W

Bezpečnostný vypínač

X

Metóda drvenie

Ozubené koleso proti prítlačnej doske

Otočné nože s obojstranným ostrím  

Maximálny priemer konárov (mm) 40

Podávač materiálu  

Zberný kôš 60l

Spätný chod

X

Výkon / obsah motora  

Zberný kôš integrovaný do celku stroja

X            

Bosch AXT Rapid 2000

BOSCH AXT Rapid 2000 záhradný drvič 0.600.853.500

 • Kosiaci systém: rezací systém nožového drviče
 • Príkon: 2.000 W
 • Kapacita strihu, max. O konárov: 35 mm
 • Priechodnosť materiálom, cca: 80 kg / h
 • Rýchlosť rezu: 3.650 ot / min
 • Krútiaci moment cca: 12 Nm
 • Hmotnosť: 11,5 kg

polohovanie

Nože ako britva - pre vynikajúci drviaci výkon.

Výhoda pre užívateľa

 • Mimoriadne ostrý: laserom rezané nože s dlhou životnosťou a veľkým rezacím výkonom.
 • Praktický: lievik s rýchlym plnením a praktický posúvač pre jednoduché plnenie a rýchle drvenie.
 • Mobilný: veľmi mobilný vďaka nízkej hmotnosti.

pozoruhodné vlastnosti

Vysokootáčkový motor Bosch Powerdrive s krútiacim momentom 12 Nm

Praktický posúvač obstaráva bez problémov rovnomerný prísun materiálu a rýchle drvenie

Drviace nože zo špeciálnej kalenej ocele

Kapacita rezania konárov o sile až 35 mm

Lievik pre veľký objem náplne a ľahké vťahovanie

BOSCH AXT 25 TC

Záhradný drvič Bosch AXT 25 TC

Mnohostranný viacúčelový drvič Bosch AXT 25 TC - skvelý pomocník pri údržbe záhrady.

Výhody pre užívateľa:

 • Univerzálny: nový systém ampquotTurbine-Cutampquot zaručuje mimoriadne rýchle drvenie materiálu, či sa jedná o mäkké materiály alebo tvrdé drevo.
 • Špičkový výkon: drviaci výkon až 230 kgh, maximálny priemer konárov 45 mm.
 • Praktický: vďaka odnímateľnému lieviku až o 30 menšia ako predchodca - výška iba 67 cm.

Samovtahující a tichý pre maximálne pohodlné drvenie.

Odnímateľný lievik pre ľahké plnenie a pohodlné drvenie.

Drviaci mechanizmus pre vyššiu bezpečnosť použitia.

Praktický zberný kôš 53 l pre jednoduchšie zachytenie rozdrveného materiálu.

Bezpečnostné funkcie záchytného boxu - zariadenie pracuje len vtedy, keď je nasadený záchytný box.

Technické údaje:

 • Napätie elektrické: 230 V
 • Menovitý príkon: 2.500 W
 • Max. O vetiev: 45 mm
 • Drviacej výkon: cca 230 kgh
 • Systém kosenia: Turbine-Cut
 • Zberný kôš: 53 l
 • Hmotnosť: 30,5 kg

Obsah dodávky:

Bosch AXT 25 TC

Praktická zátka

Zberný box 53 l

AL-KO Easy Crush LH 2800

Silné rezacie ústrojenstvo.Extra veľký plniaci lievik s patentovaným valcovým vťahovaním.Stabilná konštrukcia s XL kolesami.Veľký, integrovaný zberný kôš. Tichý drvič s valcovým systémom rezu.    

Vďaka patentovanému valcovému vťahovaniu v extra veľkom lieviku sa dá materiál určený na drvenie plniť bez námahy a pohodlne. Integrovaná rukoväť sa stará o jednoduchú prepravu.  

Integrovaný zberný kôš  

Veľký, integrovaný zberný kôš z plastu ABS nie je len extrémne tvarovo stabilný a ideálny pre prepravu materiálu na drvenie, integrovaný zatvárací kontakt zaručuje navyše najvyššiu bezpečnosť.  

Silný tím

Jedinečná rezacia a valcová technika spoločnosti AL -KO umožňuje v kombinácii s výkonnými motormi drvenie konárov s hrúbkou až 42 mm. Valcový drvič Vás presvedčí navyše svojim plynulým samovťahovaním.

Stabilita

Široký podvozok a veľké XL kolesá zaisťujú stabilnú polohu a dobrú manipuláciu pri zmene pracovného miesta.

Technické údaje: 0-vypínač napätia áno

Istenie 16 A

Vetvy max. Ø 42 mm

Objem koša v litroch 50 l

Výkon ( W ) 2.800,0

Rezací systém

Systém valca

Napätie 230 V

Hmotnosť 29 kg

HECHT 624 BOX

Drvič konárov uplatníte na každej záhrade s ovocnými stromami alebo okrasnými drevinami. Pri ich prestrihávaní a prereze vzniká veľa odpadu, ktorý je na ďalšie použitie na záhrade nevhodný. Bežným riešením je potom jeho pálenie, prípadne odvoz na skládku. Pri tom sa pripravujeme o hodnotný biologický odpad, ktorý po vhodnom spracovaní môže vrátiť živiny späť do pôdy.

HECHT 624 BOX je šikovný drvič, ktorého motor s výkonom 2500 W poháňa nože, ktoré rýchlo spracujú konáre až do priemeru 4 cm na drť ďalej použiteľnú na vašej záhrade. Využitie nájde napríklad ako mulčovacia zmes pod stromami a kríkmi, kde pôsobí nielen pekne, ale zároveň bráni vysychaniu pôdy, rastu buriny a zlepšuje kvalitu pôdy. Takto rozdrvená zmes sa dá ďalej spracovávať napríklad aj v kompostéroch. Bez použitia chémie tak získate kvalitné biologické hnojivo pre vaše záhony.

Vďaka dvojici kolies a hmotnosti len 14 kg ho môžete ľahko previezť kam potrebujete. Pre zachytávanie drti je vybavený šikovným 50 l boxom, ktorý pevne dolieha na drvič a tak dokonale zachytí všetok odpad. Pre prípad preťaženia je vybavený elektrickou ochranou.

VIKING GE103

Záhradný drvič VIKING GE 103  

Elektrické záhradné drviče GE 103 a GE 105 produkujú kvalitne rozdrvenú hmotu, pretože konáre a rozvetvený materiál sa reže a mäkký materiál ako je lístie alebo rastlinné zbytky, sa drvia. Potrebný výkon drviča zaisťujú silné motory a špeciálny systém nožov Multi-Cut. Pre rozvetvený materiál a mäkkú hmotu sú k dispozícii dva plniace otvory.  

Technické parametre :  

Motor 230 V~

Menovitý výkon 1,8 kW

Menovité otáčky 2.800 ot/min

Hrúbka konárov Ø cca 30 mm

Hladina akustického výkonu – LwA 103 dB(A)

Hladina akustického tlaku – LpA 94 dB(A)

Výška stroja 97 cm

Hmotnosť 17 kg

Nástroj

Multi-Cut 103                        

Viking GE 150

 

Záhradný drvič VIKING GE 150  

Pomocou výkonného motora a špeciálneho systému nožov spracuje štiepkovač GE 150 i hrubšie konáre na materiál, ktorý je vhodný k príprave kompostu. Krátky šikmý vkladací lievik a patentovaný otvor tvaru ďatelinového lístka zaisťujú pohodlné plnenie.  

Technické parametre :  

Motor 230 V~

Menovitý výkon 2,5 kW

Menovité otáčky 2.800 ot/min

Hrúbka konárov Ø cca 35 mm

Hladina akustického výkonu – LwA 99 dB(A)

Hladina akustického tlaku – LpA 89 dB(A)

Výška stroja 114 cm

Hmotnosť 26 kg

Nástroj

Multi-Cut 150                              

Viking GE 260

Rozdrvia všetko bez rozdielu: bez problémov zvládnu tiež tvrdé konáre. Bez ohľadu na to, či sa jedná o rozvetvený alebo tvrdý drevitý materiál: v dlhom podávacom lieviku s veľkým plniacim otvorom rýchlo zmizne všetko, čo je vhodné na prípravu kompostu. Patentovaný sendvičový rezný nástroj nehlučne a bez spätného vyhadzovania samočinne vťahuje do pracovného priestoru aj tvrdší materiál, pretože vkladací lievik a nožový kotúč sú naviac opatrené protihlukovou izoláciou. Úplne bezhlučne vykoná svoju prácu dokonca i silnoprúdový model GE 260 S.

Motor 400 V 3~

Menovitý výkon 2,9 kW

Menovité otáčky 2.780 ot/min

Hrúbka konárov Ø cca 35 mm

Hladina akustického výkonu – LwA 102 dB(A)

Hladina akustického tlaku – LpA 89 dB(A)

Výška stroja 143 cm

Hmotnosť 28 kg

Nástroj

Multi-Cut 250

Viking GE 250 S

Rozdrvia všetko bez rozdielu: bez problémov zvládnu tiež tvrdé konáre. Bez ohľadu na to, či sa jedná o rozvetvený alebo tvrdý drevitý materiál: v dlhom podávacom lieviku s veľkým plniacim otvorom rýchlo zmizne všetko, čo je vhodné na prípravu kompostu. Patentovaný sendvičový rezný nástroj nehlučne a bez spätného vyhadzovania samočinne vťahuje do pracovného priestoru aj tvrdší materiál, pretože vkladací lievik a nožový kotúč sú naviac opatrené protihlukovou izoláciou. Úplne bezhlučne vykoná svoju prácu dokonca i silnoprúdový model GE 260 S.

Motor 230 V~

Menovitý výkon 2,5 kW

Menovité otáčky 2.800 ot/min

Hrúbka konárov Ø cca 35 mm

Hladina akustického výkonu – LwA 100 dB(A)

Hladina akustického tlaku – LpA 90 dB(A)

Výška stroja 143 cm

Hmotnosť 27 kg

Nástroj

Multi-Cut 150  
Záhradné drviče
Pri veľkom jesennom upratovaní záhrady vznikajú kopy najrozličnejších biologických odpadov. Tráva, malé halúzky, väčšie drevnaté časti, lístie, ostatné nečistoty a odpadky...V takomto prípade určite nájde uplatnenie záhradný drvič, s ktorého pomocou sa zbavíte týchto nežiaducich odpadov a navyše ich transformujete na prospešné substancie, napríklad na kompostovanie, mulčovanie či kúrenie. Záhradné drviče sa líšia okrem ceny aj spôsobom, akým prebieha celý proces drvenia nežiaducich zvyškov. Je iba na vás, aké formy odpadov budete chcieť likvidovať, podľa toho musíte vyberať najvhodnejší typ drviča s adekvátnym výkonom. Pozor si dajte aj na kvalitu konštrukcie, aby sa vám nestalo, že rozdrvíte odpadnutú časť svojho nekvalitného zariadenia, ktoré sa začne rozpadať v tom najnevhodnejšom čase.