Vertikutátory

FIELDMANN FZV 4001-E

FIELDMANN FZV 4001-E Elektrický vertikutátor 50001295

Robustný elektrický vertikutátor určený pre väčšie plochy

 • Motor: ELEKTROMOTOR
 • Príkon: 1300 W
 • Záber kosenia: 320 mm

2 výmenné válce- vertikutačný a prevzdušňovacie

Nastavenie pracovnej hĺbky ÁNO

Poč. Pozícií nastavenia výšky 4

Výška kosenia 9-3

Látkový kôš s objemom 40 l

Hmotnosť 10 kg

Robustný elektrický vertikutátor s príkonom elektromotora 1 300 W. Aj v tomto prípade predstavuje pracovný záber 320 mm, ale vďaka svojej konštrukcii znesie tento model väčšie zaťaženie. Dvojitá sklopná rukoväť s ergonomickým zakončením prispieva komfortu obsluhy a zvyšuje stabilitu stroja pri práci. Štandardnou výbavou sú dva valce - vertikutačný s nožmi a prevzdušňovacie s pružinami. Výmena valcov je veľmi jednoduchá. Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva raz páčkou. Voliť môžete, v závislosti na opotrebenie nožov či pružín, zo štyroch pozícií v rozmedzí -9 až +3 cm (pozícia + 3 cm je určená pre transport stroja). Súčasťou vertikutátora je aj látkový kôš s objemom 40 l. Odporúčaná pracovná plocha 1000 m2. elektrický vertikutátor

Čo je to vertikutácia?

Proces, ktorý zbavuje trávnik starých zvyškov posekanej trávy a machu. Proces, ktorý zvyšuje prívod svetla, cirkuláciu vzduchu, rýchlosť priesaku vody a živín ku koreňom trávy.

Prečo a kedy vertikutovať?

Počas celého roka čelí trávnik rôznym záťažiam a jeho pravidelným užívaním dochádza ku zhusťovanie povrchu. Tvorí sa v ňom trávnu plsť, ktorá trávnik upcháva, ku koreňom nepreniká vlaha, živiny ani svetlo. Aby sme docielili výstavného trávnika, je nutné vykonávať vertikutácii aspoň dvakrát do roka (jar, jeseň). Dôležitá je najmä jarné obnova, kedy je potrebné, aby trávnik po náročnej zime rýchlo regeneroval.

Zásady správnej vertikutácie

Vertikutácia sa vykonáva maximálne do hĺbky 3 mm. Pri nastavení väčšej hĺbky hrozí poškodenie trávniku. Pred vertikutáciou nezabudnite trávnik pokosiť, po nej je vhodné dosiať holé miesta, ktoré môžu týmto procesom vzniknúť, a trávnik pohnojiť.

O značke Fieldmann / Produkty vyrábané srdcom

Fieldmann - značka náradie pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradie hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť o záhradu starať.

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.

Hoci to podľa názvu nevyzerá, jedná sa o rýdzo českú značku. FIELDMANN je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za výrobky Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovanie portfólia kvalitných výrobkov.

Obchodné aj technickí špecialisti najmä na základe svojich skúseností, ktoré pozbierali u renomovaných firiem v oblasti záhradnej a hobby techniky, vyberajú tie najlepšie čínske výrobné závody, ktoré produkujú výrobky aj ďalších na trhu už etablovaných značiek.

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúca súčasné trendy a ktoré maximálne ctí všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Stiga SVP 40 B

Robustný a výkonný prevzdušňovač trávnika..

Prevzdušňovač je poháňaný výkonným (2,18 kW) motorom Briggs&Stratton. Tento model má záber 40 cm a je vybavený zberným košom s objemom 50 litrov. Centrálne nastavenie výšky od 5 do 15 mm. Telo prevzdušňovača je vyrobené z kvalitnej ocele. Má centrálne nastavenie hĺbky záberu a guličkové ložiská v kolesách . 32 voľne uchytených nožov.

 • Motor: Brigga&Stratton 550 seriesTM
 • Krútiaci moment: 7,5 Nm
 • Objem motora: 127 cm3
 • Šírka záberu: 40 cm
 • Nastavenie hĺbky: centrálne, 5-15 mm
 • Priemer kolies: 180 mm
 • Zberný kôš: 50 litrov
 • Hmotnosť: 37 kg

Stiga SV 213 E

Elektrický prevzdušňovač STIGA SV 213 E s elektrickým 230 V motorom s výkonom 1300 W. Tento prerezávač trávnika a odmachovač má pracovný záber 32 cm a pracovnú hĺbku od -9 až do + 4 mm. Je vybavený textilným zberným košom s objemom 40 litrov. Skelet tohto modelu je vyrobený z plastu. Má klzné ložiská kolies a pevné uchytenie nožov. Je ľahký, má len 10,2 kg, vďaka čomu sa jednoducho transportuje do úložného priestoru. 16 nožov alebo 36 pružín.

Motor

Elektrický, 230 V

Výkon 1,3 kW

Pevné uchytenie nožov

Áno

Nastavenia hĺbky 4

Šírka záberu 32 cm

Zberný kôš

Áno, textilný, 40l

Pracovný hĺbka -9 až +4 mm

Priemer kolies 200/94 mm

Skelet

Plast

Hmotnosť 9,8 kg

Klzné ložiská kolies

Áno

AL-KO 38 E Comfort Combi Care

3inone Function: Frézovanie, prevzdušňovanie a zberanie.Výmena valcov bez nástrojov. Frézovací a prevzdušňovací valec, vrátane zberného vaku v balení. Pre väčšie plochy.

Jediným pohybom ruky sa dá centrálne nastaviť pracovná hĺbka v piatich polohách. Dôležité, pretože sa nože môžu pri frézovaní dotýkať napríklad priamo pôdy a môže dochádzať k rýchlemu opotrebovaniu alebo poškodzovaniu koreňov trávnika.

Optimálna pracovná výška

Výškovo nastaviteľná rukoväť zaručuje prácu bez zvýšenej námahy a ľahké ovládanie. Navyše možno trávnu frézu skladovať s úsporou miesta.

Technické údaje:

Pracovná šírka prevzdušňovania

37 cm

Pracovná šírka frézovania
38 cm

Objem koša v litroch
55 l

Prevzdušňovací valec
24 oceľových pružín

Kosiace teleso
Plast PP

Motor
Elektro 1.300 W

Pre trávnaté plochy do
800,0 m

Nastavenie hĺbky
centrálne, 5 polôh

Frézovací valec
14 oceľových nožov

Hmotnosť
14 kg

HECHT 1538

HECHT15382IN1

Využitie

Pôsobivý prevzdušňovač trávniku HECHT 1538 2 IN 1 je vhodný na domáce využitie. Prvotriedne sa postará o každý zničený a slabý trávnik a prekyprí akýkoľvek záhradný typ pôdy. Pracuje s dômyselne rozmiestnenými a tvarovanými nožmi, širokým pracovným záberom, ktorý si môžete prispôsobiť, a ergonomickou rukoväťou pre ľahšiu manipuláciu.

Dizajn

Prevzdušňovač pôdy HECHT disponuje nenáročným, klasickým vzhľadom, doplneným efekívnymi technológiami pre maximálne využitie a výsledok. Robustné telo vyrobené z dôkladne volených prvkov ukrýva ostré a precízne skonštruované nože, ktoré zaistia, že váš trávnik sa zbaví všetkých odumretých rastlín, buriny a iných nečistôt, ktoré bránia jeho rastu a prístupu k živinám, nachádzajúcim hlbšie pod povrchom. Všetok zozbieraný biologický odpad je následne presunutý do priestranného zberného koša s kapacitou 50 litrov. Prevzdušňovač sa jednoducho a komfortne riadi pomocou ergonomicky tvarovanej rukoväte. Mäkká výstelka a tvar, ktorý sa prispôsobí tvaru vašej dlane zaistia pevný úchop a veľmi jednoduché manévrovanie za akýchkoľvek okolností.

Vysoký príkon

Elektrický prevzdušňovač HECHT je vybavený veľmi vysokým elektrickým príkonom 1500. Tento príkon bohato stačí na zaistenie spoľahlivej práce a jednoduché manévrovanie.

Technické parametre

Pracovný záber tohto prevzdušňovača si môžete sami zvoliť v rozmedzí od 31 do 34 cm. Odporúčaná plocha pre tento prevzdušňovač je 1200 m2. Tento stroj váži iba 13 kg, čiže je jedným z najľahších prevzdušňovačov pôdy na trhu.  

Príkon: 1500 watt

Pracovná šírka: 34 mm

Kategória

Značka:

Hecht

Dizajn

Farba: čierna, červená

Hmotnosť a rozmery

Hmotnosť (g): 15000 g

Technické detaily

Príkon: 1500 watt

Pracovná šírka: 34 mm  

GARDENA EVC 1000

S elektrickým vertikutátorom trávnika EVC 1000 od spoločnosti GARDENA môžete trvalo odstraňovať mach, trávnu plsť a burinu a zásadne tak zvýšiť schopnosť trávniku prijímať vzduch, vodu a živiny. Ostré, odsadené nože vyrobené zo špeciálne kalenej a pozinkovanej nerezovej ocele prenikajú do trávnika (do hĺbky niekoľkých milimetrov) a odstraňujú nežiadúcu trávnu plsť a odumretú trávu. Hĺbka prieniku nožov do zeme je ľahko nastaviteľná praktickú ovládacou páčkou. Výkonný motor PowerPlus umožňuje neprerušovanú prácu a vertikutátor možno použiť, kedykoľvek je potreba. Veľké kolesá so špeciálnou vzorkou uľahčujú riadenie a umožňujú dobrý záber na trávniku. Pre pohodlné tlačenie vertikutátora je vodiaca rukoväť vybavená praktickým vypínačom. Na prevoz do miesta použitia je k dispozícii cestovná poloha, pri ktorej sú nože ľahko a rýchlo zložené. Praktická funkcia: rukoväť elektrického vertikutátora trávnika je možné rýchlo oddeliť a umožniť tak priestorovo nenáročné skladovanie a prepravu. Tip: vertikutácia predstavuje intenzívnu starostlivosť o trávnik a je doporučovaná jedenkrát na jar a na jeseň.

Výkonný motor PowerPlus

Vďaka výkonnému motoru PowerPlus možno elektrický vertikutátor bez problémov naštartovať a pracovať rýchlo a bez prerušovania. Pohybuje sa takmer sám a je ho treba len riadiť.

Efektívna a rýchla práca

Odolné nože vyrobené zo špeciálne kalenej pozinkovanej nerezovej ocele prenikajú do pôdy (do hĺbky niekoľkých milimetrov) a efektívne a trvalo odstraňujú splstnatenú trávu, burinu a mach. Trávnik je viditeľne revitalizovaný vďaka vylepšenej schopnosti prijímať vzduch, vodu a živiny. Ľahké tlačenie

Pre bezproblémové tlačenie po dlažbe je k dispozícii transportná pozícia, v ktorej sú nože ľahko vyklopené smerom hore. Ľahká obsluha

Vďaka ergonomicky tvarovanej rukoväti možno vertikutátor ľahko tlačiť.

Úspora miesta

Kompaktný vertikutátor je ideálny pre ľahkú a nenáročnú prácu a pre pohodlnú prepravu a skladovanie mu stačí malý priestor.

Špecifikácia  

Výkonové charakteristiky

Zoznam pracovného príslušenstva              Nože z nehrdzavejúcej ocele

Pracovná šírka                                                 30 cm / 11,81 palcov

Kapacita kosenia, m2                                      600 m2 +/-20% / 0,15 akre +/-20%

Polohy pre nastavenie výšky kosenia          3

Výkon motora                                                  1000 W

Vybavenie

Typ rukoväte                                                     Rovný

Mäkká rukoväť                                                  ?

Zberný kôš                                                        K dispozícii ako príslušenstvo

Údaje o hlučnosti

Hladina hluku, db(A)                                       93 dB(A)

Garantovaná hladina akustického výkonu (LWA) , db(A)     94 dB(A)

Údaje o vibráciách

Vibrácie na rukoväti                                        2,5 m/s2

Rozmery

Hmotnosť, kg                                                  10,5 kg / 23,15 libier

Návody na použitie

Veľkosť: 282,04 kB

Stiahnuť  

AL-KO 38 P Combi Care Comfort

3inone Function: Frézovanie, prevzdušňovanie a zberanie.

Výmena valcov bez nástrojov.

Frézovací a prevzdušňovací valec, vrátane zberného vaku v balení.

Benzínový motor pre prácu nezávisle na el.sieti.

Vždy tá správna pracovná hĺbka

Jediným pohybom ruky sa dá centrálne nastaviť pracovná hĺbka v piatich polohách.

Dôležité, pretože sa nože môžu pri frézovaní dotýkať napríklad priamo pôdy a môže dochádzať k rýchlemu opotrebovaniu alebo poškodzovaniu koreňov trávnika.

Optimálna pracovná výška

Výškovo nastaviteľná rukoväť zaručuje prácu bez zvýšenej námahy a ľahké ovládanie. Navyše možno trávnu frézu skladovať s úsporou miesta.

 • TECHNICKÉ PARAMETRE
  • Pracovná šírka prevzdušňovania 37 cm
  • Pracovná šírka frézovania 38 cm
  • Objem koša v litroch 55 l
  • Objem valcov v cm3 53ccm
  • Výkon ( kW ) 1,30
  • Prevzdušňovací valec 24 oceľových pružín
  • Kosiace teleso Plast PP
  • Motor AL-KO 144 F
  • Pre trávnaté plochy do (v m2) 800,0
  • Nastavenie hĺbky centrálne, 5 polôh
  • Ot./min 6100 ot./min.
  • Frézovací valec 14 oceľových nožov
  • Hmotnosť 20 kg

HECHT 5654

Praktický motorový prevzdušňovač trávnikov s oceľovými nožmi za skvelú cenu - doprajte svojmu trávniku kvalitnú starostlivosť. Prevzdušňovač je vybavený valcom s 18 oceľovými nožmi a jednoducho si poradí i so strednou a väčšou záhradou. Motor HECHT OHV s výkonom 3,5 HP sa postará o hladký chod i dostatočnú silu na valci, doporučená pracovná plocha je až 1400 m2. Kovový skelet potom zaisťuje dobrú stabilitu stroja pri pohybe v nerovnom teréne a dlhú životnosť. Kolieska sú naviac vybavené guličkovými ložiskami pre hladký pohyb, ktoré tiež znižujú ich opotrebovanie.

Pracovný záber je 38 cm a hĺbku prevzdušňovania je možné centrálne nastaviť šiestimi stupňami. Jeden stupeň (+12 mm) pre transport a 5 stupňov pre prevzdušňovanie (0 až -12 mm). Prevzdušňovač je tak ideálny takmer do každej záhrady a pre každý trávnik. Súčasťou stroja je tiež 40 l zberný kôš z textílie pre jednoduchý zber zvyškov machu, trávy, lístia a pod.

Pre jednoduchú manipuláciu je stroj opatrený praktickým madlom, ktoré je možné zložiť pre lepšie skladovanie.

Pri pravidelnom kosení sa do trávnika dostávajú zvyšky trávy, ktoré môžu vytvárať tlením nepriepustnú vrstvu. Táto vrstva nielenže bráni prístupu vzduchu a živín do zeme, zároveň je ideálna pre rast húb a pliesní, ktoré nie sú pre zdravý a pekný trávnik žiadúce. Preto je vhodné čas od času trávnik prerezať a prevzdušniť.

Prerezávanie sa odporúča vykonávať 2x ročne, prvý krát na jar, druhý krát v jesennom období. Prevzdušňovací valec z trávnika odstráni trávnu plsť, zvyšky rastlín a buriny a prereže vrchnú vrstvu zeminy. Tým sa zlepší príjem živín, vlahy a vzduchu a podporí sa tým hlbšie prekorenenie travín. Zároveň dochádza k prerezávaniu trávnych výbežkov, čím sa podporí tvorba nových výhonkov a trávnik tak hustne a omladzuje sa.

Prevzdušňovanie sa odporúča vykonávať po zvyšok sezóny. Šetrne rozruší zhutnelú pôdu, z trávy vyčeše zvyšky po kosení a iné nečistoty, tým odstráni nepriestupný pancier stariny a zlepší výmenu pôdnych plynov a príjem vlahy.

Parametre

 • motor: HECHT OHV
 • hmotnosť (kg):26,5
 • doporučená plocha (m2):1400
 • guličkové ložiská:áno
 • skelet:kovový
 • nastavenie hĺbky (mm):+10 až -12
 • počet nožov: 18, oceľové
 • záber (cm):38
 • obsah (cm3):87
 • výkon (HP):3,5
 • kôš (l):40

Hecht MARINA S390 H

Rovnako ako každá iná rastlina potrebuje trávnik dostatok živín, vody a slnečného svetla. Pri pravidlenom kosení sa na trávnik uvoľňujú zvyšky trávy a iných rastlín, ktoré neskôr hnijú a vytvárajú nepriedušnú vrstvu, ktorá zabraňuje dostatočnému prístupu životne dôležitých zložiek. Následkom toho môže časom vzniknúť nepriedušná vrstva, ktorá je ideálna pre rast plesne a húb, čo nie je pre kvalitný trávnik žiaduce. Pomôcť potom môže práve prevzdušňovač, ktorý Vás týchto zvyškov zbaví a pomôže Vám dosiahnúť kvalitný a zdravý vzhľad trávnika. HECHT S 390 H je výkonný benzínový prevzdušňovač vybavený kvalitným motorom GP 160 značky Honda. Výkon tejto pohonnej jednotky dosahuje až 4 HP pri zdvihovom objeme motora 135 m3. Veľkosť záberu je 38 cm s možnosťou nastavenia hĺbky od 0 do 10 mm. Vďaka tomu je Hecht S 390 H vhodný pre záhrady s veľkosťou do 1600 m2. Prácu vykonáva až 32 oceľových nožov zhotovených z kvalitnej ocele. Skelet je vyrobený z kvalitného kovu, napriek tomu je hmotnosť tohto stroja len 30 kg. Nazbieraný materiál putuje do dodávaného látkového koša s objemom 45 l. Pomocou krídlových matíc je možné rukoväť jednoducho zložiť. Rovnako tak je možné prakticky nastaviť hĺbku pomocou páčky. Pre plynulú manipuláciu je tento vertikutátor osadený kolieskami s guličkovými ložiskami. Hecht S 390 H je perfektným pomocníkom pre prevzdušňovanie trávy v miestach bez prístupu k elektrickej sieti. (Údaje o výkonoch motorov sú merané pri 3600 ot / min -1. Tento výkon stroj pri bežnom použití nedosiahne. Pre úspešné porovnanie výkonu motora použite údaj o obsahu a type motora.)

 • hmotnosť (kg): 30
 • výkon (HP): 4
 • záber (cm): 38
 • kôš (l): 45
 • doporučená plocha (m2): 1600
 • objem (cm3): 135,0
 • nastavenie hĺbky (mm): 0 - 10
 • obsah (cm3): 135
 • počet nožov: 16, oceľových
 • motor: HONDA OHC GP 160
 • skelet: kovový
 • guličkové ložiská: áno

Riwall REV 3213

 • nepostrádateľný pomocník pre všetkých, ktorý chcú krásne zelený, hustý a zdravý trávnik • výkonný motor 1.300 W zvyšuje životnosť pracujúceho stroja a spolu so zaberom 32 cm je vhodný na pozemky s rozlohou do cca 600 m2 • 4 plnohodnotné kolesá pre ľahký pojazd i po nerovnom trávniku • ľahké prestavenie hĺbky zárezu pomocou veľkých pák na obidvoch stranách predných kolies • zberací kôš s veľkým otvorom na pohodlné vysýpanie s rukoväťou • široký tunel vyhadzovania • 18 oceľových nožov so špeciálnym vybraním pre výborný zber a účinnosť frézovania • ľahká výmena valcov povolením jednej bezpečnostnej matice
 • uloženie valcov v ložiskách s kovovým púzdrom (nie v plaste)

Typ motora 230 V, 50 Hz

Výkon  (W): 1300

Otáčky  (ot/min): 2500

Záber  (cm): 32

Nastavenie výšky nožov 5 x, -10/+4 mm

Nastavenie výšky drôteného noža 5 x, -4/+10 mm

Frézovanie valec s 18 oceľ. nožmi

Prevzdušňovanie valec s oceľovými drôtmi

Objem koša  (l): 35

Podvozok

PP

Elektrický provzdušňovač POWERPLUS POW63840

Elektrický nožový provzdušňovač POWERPLUS POW63840. Výkon 1 200 W, záběr 330 mm, 8 nožů + 42 drátěných nožíků. Pracovní hloubka 3 / 4 8 mm. Objem koše 30 l, šsi ABS plast, hmotnost 10 kg. Výrobek be ...

Viking LE 540

Prevzdušňovače VIKING sa starajú o to, aby ste mali dlhodobo veľa radosti z Vášho trávnika. So svojimi pevne uchytenými nožmi zabezpečujú, aby Váš trávnik dostal to, čo potrebuje. Vzduch a svetlo pre hustý rast a sýtu zeleň. Burina, mach, stará tráva a široko rozšírená trávna plsť sa pri prevzdušňovaní odstránia z trávnika. Tak sa lepšie zabráni vytváraniu trvalého zavlhnutia a následne sa zlepší prívod vzduchu a živín do trávnika. Darujte svojmu trávniku ozdravovaciu kúru a spravte z neho Vašu zelenú oázu.

Motor

Elektromotor

Menovitý výkon 1,6 kW

Menovité otáčky ot/min

Pracovná šírka 38 cm

Pracovná plocha do 800 m2

Hladina akustického výkonu – LwA 89 dB(A)

Hladina akustického tlaku – LpA 72 dB(A)

Vibrácie ahw 1,95 m/s2

Tolerancia K 0,98 m/s2

Pracovná hĺbka 0 – 25 / 6-stupňovo nastaviteľná mm

Hmotnosť 27 kg

Štart / Stop

ES / MS
Pekný trávnik si vyžaduje vašu pozornosť. Tak zistite, ako na to: