Thule FreeRide 532

Univerzálny oceľový strešný nosič bicyklov THULE FreeRide 532, uzamykateľný, možnosť zamknutia bicykla k nosiču a nosiča bicykla o strešný nosič, jednoduchá montáž - rýchloupínací systém popruhov, vhodný pre kruhové rámy bicyklov 22-70mm. Pre oválne rámy max. 65x80mm. Nosič THULE FreeRide 532 obsahuje adaptéry pre montáž do T drážky priečok Wingbar a Slidebar. Max. zaťaženie 17 kg. Hmotnosť 4kg.

Podrobný popis THULE FreeRide 532 v pdf

Montážny návod THULE FreeRide 532 v pdf

Náhradné diely THULE FreeRide 532 v pdf

Video THULE FreeRide 532  

Technické špecifikácie

Názov

Thule  ProRide 598

Thule  FreeRide 532

Thule  OutRide 561

Max. počet bicyklov 1 1 1

Nosnosť  (kg) 20 17 17

Montáž bicykla

Vhodné  rozmery rámu (mm)

Rám/koleso Ř Až 100*

Rám/koleso Ř 22–70*

Predná vidlica/zadné koleso

Všetky

Vhodné  rozmery kolesa

Všetky

Všetky

Všetky

Samostatné nastavenie držiaka rámu •    

Nastaviteľné popruhy na rýchle upínanie kolies • • •

Uzamknutie bicykla k nosiču

Uzamknutie nosiča k strešnému nosiču • • • • • •

Možno  namontovať na pravú alebo  ľavú stranu • • •

Hodí sa na tyče  Wing, Slide  a

AeroBar • • •

Hodí sa na tyč SquareBar

S adaptérom TH889-5 • •

Adaptér pre T-drážku (20 x 20 mm)1

Vrátane

Vrátane

Vrátane

Adaptér pre T-drážku (30 x 23 mm)2

Schválenie TÜV

TH889-1 •

TH889-3 •

TH889-3 •

Spĺňa  normy  City  Crash • • •

Rôzne

Hliník.

Veľmi jednoduchá montáž. *Kruhový rám 22 až 80 mm, oválny rám 80 x 100 mm. *Oválny rám, max. 65 x 80 mm.

Hliník.

Aj pre bicykle s kotúčovými brzdami. Vrátane adaptéra pre vidlice s 20-mili- metrovými osami. 2 Vhodné pre niektoré originálne strešné nosiče vozidiel značky BMW a Renault.         1 Hodí sa na tyče Wing, Slide a Aerobar.            

Yakima Frontloader

Jedinečný strešný nosič bicyklov Frontloader používa uchytenie o predné koleso. Bicykel nie je potrebné nijako nastavovať, či inak pripravovať na prevážanie. Stačí ho jednoducho vložiť do držiaku a následne pomocou poistných prvkov pohodlne zaistiť.

Vďaka dômyselnému systému a prepracovanej konštrukcii je najzákladnejšou vlastnosťou nosiča Frontloader 100% UNIVERZÁLNOSŤ. Je vhodný na prevážanie všetkých bicyklov a je kompatibilný so všetkými značkami strešných nosičov.

Tým, že sa držiak dotýka iba pneumatiky predného kolesa, poskytuje Frontloader možnosť prevážať bicykle s rôznymi tvarmi rámu (hrubší/ tenší prierez, neštandardne tvarovaný, povrchovo ošetrený, ...), bicykle so špecifickým vybavením (tlmiče, brzdové kotúče, ...), ako aj bicykle rôznych typov a veľkostí (detské, dospelé, skladacie, ...).

Nosič bicyklov Frontloader sa upevňuje na strešné nosiče pomocou prednej (fixnej) a zadnej (pohyblivej) časti. Držiak bicykla je pevne uchytený vďaka obopnutiu strešných nosičov a stiahnutím prítlačných skrutiek (nepoužíva sa uchytenie do T-drážky). Obidva diely majú univerzálny tvar, ale poskytujú možnosť donastaviť výšku a dĺžku podľa konkrétneho strešného nosiča.

Ak prevážate viacero bicyklov, určite oceníte, že šírka prednej časti nosiča Frontloaderje len 19 cm a "obojstranná" konštrukcia dovoľuje montáž bicykla ako z ľavej, tak aj z pravej strany bez nutnosti väčšieho prestavovania nosiča (zadný diel je možné podľa potreby jednoducho a rýchlo otáčať na pravú/ľavú stranu).

Zabezpečenie samotného bicykla je riešené pomocou lanka so zámkom, ktorými sa obopne rám bicykla. Narozdiel od niektorých nosičov bicyklov, nevydáva Frontloaderpri jazde nepríjemný zvuk, takže ak momentálne neprevážate bicykel, nie je potrebné nosič zo strechy demontovať.

Konštrukcia nosiča Frontloader je veľmi pevná. Vďaka nej je prevážaný bicykel bezpečne uchytený počas celej doby prepravy. Frontloader je certifikovaný (TÜV) a splňuje všetky bezpečnostné požiadavky (CITY CRASH TEST).

Postup nasadzovania bicykla:

Zdvihnutie predného ramena a nastavenie priemeru kolesa.

Vloženie bicykla do nosiča - predným kolesom do plastovej kolísky.

Následkom vlastnej váhy predného kolesa sa dvíha spodné rameno. Bicykel zostáva samostatne stáť.

Zaistenie spodného ramena pomocou utiahnutia červenej poistnej skrutky.

Prichytenie zadného kolesa utiahnutím bezpečnostného plastového remienku v zadnom pohyblivom diele.

Uzamknutie rámu bicykla pomocou lanka so zámkom.

Vonkajšie rozmery

Dĺžka (cm) 142 

Šírka (cm) 18 

Výška (cm) 19 

Kapacita

Bicykle 1x 

Upevnenie na strešný nosič - priečnik 

Nosnosť (kg) 18 

Vhodné na ťažné zariadenie nie 

Hmotnosť 6 kg

Max. hmotnosť jedného bicykla 18 kg

Farba čierna 

Zamykanie bicyklov áno 

Zamknutie nosiča áno 

Vhodné pre bicykle s rozmermi kolies 20" - 29" 

Upevnenie bicykla za predné a zadné koleso 

Max. priemer rámu bicykla všetky 

Vhodné typy priečnikov všetky 

Maximálna rýchlosť vozidla s nosičom (km/h) 130 

Certifikát GS/TÜV áno  .

Nosič kajaku vertikálny Prorack

Nosič je navrhnutý pre maximálnu využiteľnosť plochy Vášho strešného nosiča.

Nosič s presahom Prorack S17 - 2x1350mm

Obľúbený typ strešných nosičov. Poskytujú väčšiu prepravnú kapacitu a väčší priestor, na ktorý je možné uchytiť nadstavbové nosiče. Ak napríklad prepravujete naraz 3-4 bicykle, alebo strešný box + bicykel, vyberte si tento model. Nosiče s presahom majú tiež vyšší stupeň univerzálnosti. Dĺžka tyčí 2x1350mm

Nosič s presahom Prorack S16 - 2x1200mm

Obľúbený typ strešných nosičov. Poskytujú väčšiu prepravnú kapacitu a väčší priestor, na ktorý je možné uchytiť nadstavbové nosiče. Ak napríklad prepravujete naraz 3-4 bicykle, alebo strešný box + bicykel, vyberte si tento model. Nosiče s presahom majú tiež vyšší stupeň univerzálnosti. Dĺžka tyčí 2x1200mm

Nosič bicyklov Peruzzo SIENA FISSO Steel 3 (Nosič na 3 bicykle.)

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie Peruzzo SIENA FISSO oceľový.
- oceľový nosič bicyklov na ťažné zariadenie pre 3 bicykle- univerzálny pre akékoľvek ťažné zariadenie ISO- jednoduchá a rýchla montáž - bicykle je nutné zdvihnúť len do malej výšky nad zem- vysoká odolnosť voči aerodynamickej turbulencii pri rýchlej jazde- nezvyšuje spotrebu paliva - je vhodný pre všetky bicykle bez obmedzenia priemeru a tvaru rámu- vrátane kompletných zadných svetiel a držiakuAutomobil a bicykel. Smiešna kombinácia? Vôbec nie, práve naopak. Nič nie je krajšie, ako spraviť si nádherný rodinný výlet na bicykloch v čarokrásnej prírode. Lenže, ak bývate v mestskej džungli, tak kým vyšliapete do územia s čistým vzduchom, už máte dosť. So strešným nosičom na streche sa odveziete tam, kde vám okolitá flóra padne do oka a môžete sa vydať za pravým dobrodružstvom. Strešné nosiče bicyklov sú najtypickejšími predstaviteľmi automobilových nosičov, no dajú sa zakúpiť aj nosiče lyží či nosiče na vodné športy. Aj medzi nosičmi sa nájdu dizajnové skvosty v podobe pozdĺžnych strešných nosičov. Stačí si len vybrať.