Snehové frézy

SHARKS SH 425

Elektrická snehová fréza SH 425

Popis produktu: Ľahká elektrická fréza si hravo poradí tam, kde je už odstraňovanie snehu namáhavé. Záber cca pol metra snehu, pri optimálnom výkone a komfortnej obsluhe nájde uplatnenie na záhradách, prístupových cestách, parkoviskách a pod.

Technické parametre:

 • napätie / frekvencia: 230V/50Hz
 • príkon: 1600 W
 • otáčky: 1700/min
 • šírka záberu: 400 mm
 • výška záberu: 100 mm
 • max odhadzovacej vzdialenosť: 1 až 4 m
 • konštrukcia šasi: PP plast
 • nastavenie komína: 180 °
 • hmotnosť: 14,5 kg

Hecht 9014

Elektrická snežná fréza HECHT 9014

Hecht 9014 je šikovným pomocníkom pri odstraňovaní čerstvého snehu v zime. Príkon tejto frézy je 1300 W a záber je (vonkajší) 43 cm a (vnútorný) 36 cm. Maximálny pracovný výkon je 180 m3/hod.

Fréza je vybavená sériovým komutátorovým motorom s vysokým záberovým momentom, ktorý zaisťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zaťažením bez zastavenia. Iný elektrický motor je pre elektrickú frézu nevhodný, pretože sa neustále pri odstraňovaní snehu zastavuje a nedosahuje požadovaný výkon a komfort obsluhy.

Skelet je zhotovený z pevného plastu. Telo je tiež vybavené pohodlnou rukoväťou s bezpečnostným spínačom. Praktické sú potom hviezdicové úchyty matiek, ktoré umožňujú jednoduchú montáž i demontáž frézy. Vďaka madlu na hornej strane fréze a celkovej hmotnosti len 11 kg je jej prenášanie veľmi jednoduché. Oproti HECHT 9013 je tento stroj vybavený tiež svetlom umiestneným na prednej strane panelu pod rukoväťou.

Hecht 9180

Popis produktu

Elektrické snehové frézy!

Sú určené pre odpratávanie čerstvo napadnutého snehu na menších a pevných plochách (asfalt, betón).

Snehová fréza je tichá a ľahká, preto je aj tento stroj ľahko ovládateľný.

Frézovací slimák odoberá sneh, ktorý je okamžite odhadzovaný cez komín.

Technické parametre:

 • Motor: elektrický – 230V/50Hz
 • Príkon: 1800 W
 • Pracovný záber: 40 cm
 • Celková šírka záberu: 45 cm
 • Max. výška odpratávanej vrstvy: 25 cm
 • Max. pracovný výkon: do 250m ^ 3/hod
 • Max. vzdialenosť odhodu: 6 m
 • Otočný komín: o 180 °
 • Váha: 15 kg

Všeobecné vlastnosti:

Jednostupňová elektrická fréza bez pojazdu.

Sériový komutátorový motor s vysokým záberovým momentom, ktorý zaisťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zaťažením bez zastavenia motora.

Elektrická snehová fréza pre odhrabávanie snehu s plastovým šasi.

Je vhodná pre odhrabávanie plôch do 200m2/hod.

Hecht 9161

Elektrická snežná fréza HECHT 9161

HECHT 9161 je menšia elektrická snežná réza vhodná pre odstránenie čerstvo napadaného snehu. O pohon sa tu stará elektrický motor s príkonom 1600 W, ktorý zaisťuje dostatok výkonu pre záber 40 cm (vnútorný) a 45 cm (vonkajší). Tento sériový komutátorový motor s vysokým záberovým momentom, ktorý zaisťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zaťažením bez zastavenia motora. Iný elektrický motor je pre elektrickú frézu nevhodný, pretože sa neustále pri odstraňovaní snehu zastavuje a nedoahuje požadovaný výkon a komfort obsluhy.

Skelet frézy je zhotovený z pevného plastu a vďaka tomu bola dosiahnutá hmotnosť len 14,2 kg! K napájaniu postačí štandardné 230 V / 50 Hz pripojenie k elektrickej sieti. Na zadnej strane sp umiestnené plastové kolieska s hrubým vzorom.

Maximálny výkon odstránenia snehu je 200 m3/h. Smer vyhadzovania snehu je možné jednoducho regulovať pomocou otočného komína a praktické otáčky pre nastavenie jeho uhla. Vďaka tomu sa nemusíte namáhavo skláňať až ku stroju. Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky ako bezpečnostný spínač a odľahčovač pnutiaprívodného kábla. Pre jednoduchú montáž a demontáž frézy boli pre upevnenie rukoväte použité krídlové matice. Vďaka madlám je možné frézu tiež jednoducho prenášať.

HECHT 9181 E

Sú určené pre odpratávanie čerstvo napadnutého snehu na menších a pevných plochách (asfalt, betón).

Snehová fréza je tichá a ľahká, preto je aj tento stroj ľahko ovládateľný.

Frézovací slimák odoberá sneh, ktorý je okamžite odhadzovaný cez komín.

Jednostupňová elektrická fréza bez pojazdu.

Sériový komutátorový motor s vysokým záberovým momentom, ktorý zaisťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zaťažením bez zastavenia motora.

Elektrická snehová fréza na odhrabávanie snehu s plastovým šasi.

Svetlo pre frézovanie za horších svetelných podmienok.

Je vhodná pre odhrabávanie plôch do 200m2/hod.

 • Motor: elektrický – 230V/50Hz
 • Príkon: 1800 W
 • Pracovný záber: 40 cm
 • Celková šírka záberu: 45 cm
 • Max. výška odpratávanej vrstvy: 25 cm
 • Max. pracovný výkon: do 250m ^ 3/hod
 • Max. vzdialenosť odhodu: 6 m
 • Otočný komín: o 180 °
 • Váha: 15,2 kg

Hecht 9200

Elektrická snežná fréza HECHT 9200

HECHT 9200 je výkonná elektrická fréza s príjemnou hmotnosťou 13,1 kg. Poháňa ju elektrický motor s príkonom 2000 W, ktorému postačí štandardné elektrické napájanie 230 V/ 50 Hz. Záber tohto stroja je 40 cm (vnútorný) a 50 cm (vonkajší).

Integrovaný sériový komutátorový motor, s vysokým záberovým momentom, ktorý zaisťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zaťažením bez zastavenia motora. Iný elektrický motor je pre elektrickú frézu nevhodný, pretože sa neustále pri odstraňovaní snehu zastavuje a nedosahuje požadovaný výkon a komfort obsluhy.

Skelet je zhotovený z kvalitného plastu, ktorý napomáha zachovaniu nízkej hmotnosti. Praktické sú potom matice s hviezdicovým úchytom. Pre jednoduché prenášanie bola fréza osadená tiež madlom na zadnej strane. Veľké plastové kolesá so vzorom zaisťujú dobrú priestupnosť terénom. Samozrejme ako u iných strojov, i pri tomto je umiestnený bezpečnostný spínač.

Hecht 9123

Šikovná jednostupňová benzínová fréza bez pojazdu HECHT 9123 je skvelý nástroj, ktorý vám uľahčí odhŕňanie snehovej nádielky. Tento model zvládne odhŕňanie riadnej kopy snehu. Fréza je vybavená benzínovým motorom OHV- 4-taktný s obsahom 163 cm3 a odolným PVC šnekom. Aby sa s frézou dobre manipulovalo naozaj každému tak je tento model vybavená 7" kolesami. K dispozícii je aj vyhadzovací komín. Súčasťou frézy je bezpečnostný kľúč. Tento model je kompaktný a ľahko ho uskladníte aj vďaka rukoväti, ktorá sa dá demontovať.

STIGA Snow Hunter

STIGA Snow Hunter je najmenší a zároveň najľahši model od STIGY s jednoduchou obsluhou. Táto jednostupňová fréza je vybavená motorom GGP SM 50, 87 cm3. Pracovný záber 51 cm. Snehová fréza STIGA Snow Hunter má otočný komín. Výkon vyhadzovania snehu 1 - 6m. Oceľový šnek - gumová hrana.

Motor

GGP SM 50, 87 cm3

Pracovný záber 51 cm

Pracovná výška 32 cm

Priemer kolies 7"

Otočný vyhadzovací komín

Áno

Výkon vyhadzovania snehu 1 - 6 metrov

Elektoštart

Nie

Svetlomety

Nie

Hmotnosť 27 kg

Hecht 9562 SE

HECHT 9562 SE je naozaj veľmi slušne vybavená dvojstupňová fréza s pojazdom.

Ako pohonná jednotka tu slúži benzínový motor HECHT OHV s objemom 196 cm3 s výkonom 6,5 HP.

Štart motora je možné vykonať ako ručne, tak pomocou elektrického štartéra s pripojením do 230 V/50 Hz siete. Fréza tak pri štarte nie je odkázaná na kapacitu mrazom skúšanej batérie.

Kvalitná prevodovka umožňuje pohon 6 rýchlosťami vpred a 2 vzad. Pre pojazd slúžia naozaj veľké 14 x 4" kolesá s hlbokým dezénom, ktoré je možné v extrémnych podmienkach doplniť i o snežné reťaze. Nastaviteľné klzáky po stranách bunkra taktiež zaisťujú pohodlnú a jednoduchú manévrovateľnosť, zároveň nimi je možné nastaviť bezpečnú výšku pohybu frézy nad povrchom.

Základom samotnej frézy je potom skutočne robustný kovový bunker, ktorý ukrýva dva stupne 62 cm široké a 51 cm vysokej frézy. Vďaka odolnému prevedeniu sa tak zuby frézy môžu zahryznúť i do zľadovatelého snehu, ktorý je nahnaný vysokou rýchlosťou do komína a odhodený až do vzdialenosti 10 m. Odhodený komín je plne ovládaný z miesta obsluhy - smer odhadzovania je možné riadiť v rozsahu 190° kľukou pod hlavným madlom, výška a dĺžka odhadzovania potom páčkou priamo na hlavnom ovládacom panele riadítok. Ďalším prvkom na hlavnom panely je potom riadiaca páka. Počas práce tak máte jednoducho dostupné všetky ovládacie prvky priamo z priestoru obsluhy. Vďaka integrovanému svetlometu je práca pohodlná i v časných ranných alebo neskorých popoludných a nočných hodinách.

 • motor:4-taktný, Hecht OHV
 • hmotnosť (kg):82
 • pojazd: áno, 6 rýchlostí vpred, 2 vzad
 • výkon (HP):6,5
 • max. odhadz. vzdialenosť (m):8-10
 • šírka záberu (cm):62
 • nastavenie komína:190°
 • vyhrievané rukoväte:nie

Hecht 9628 SE

Dvojstupňová benzínová fréza s pojazdom HECHT 9628 SE

HECHT 9628 SE je výkonná benzínová fréza so 4-taktným motorom HECHT OHV s výkonom 8 HP a mnohými šikovnými funkciami. Vďaka záberu 62 cm na šírku a 55 cm na výšku je možné jednoducho a rýchlo odsstrániť i väčšie plochy s akýmkoľvek typom snehu. S týmito parametrami je možné dosiahnuť maximálny pracovný výkon 1700 m3/h. Integrovaný pojazd so 6 rýchlosťami vpred a 2 rýchlosťami vzad je možné jednoducho regulovať pomocou páky na bohato vybavenom ovládacom panely. Motor je mimo iného osadený tiež elektrickým štartovaním zo siete (230 V / 50 Hz).

Skelet je zhotovený z kvalitnej pevnej ecele, ktorá zaisťuje dlhú životnosť materiálu. Hmotnosť stroja je 85 kg. Celkovému vzhľadu dominujú dve veľké kolesá s rozmermi 14 x 5" s hlbokým dezénom a je k nim samozrejme možné dokúpiť reťaze. Rovnako ako je možné dokúpiť plastové klzáky na spodnú bočnú hranu bunkra. Bude tak zaistený plynulý pohyb stroja. Nabratý sneh putuje do komína, pričom je možné jednoducho nastaviť smer vyhadzovania snehu v rozmedzí 180°. Vzdialenosť odhadzovania snehu je 8 - 10 m.

Bonusom nakoniec je potom svetlo umiestnené na prednej strane ovládacieho panelu. Vďaka nemu je odstránenie snehu jednoduchšie a bezpečnejšie i za horšej viditeľnosti.

Snehová fréza VeGA 56

Snehová elektrická fréza VeGA 56. Jednostupňová. Motor 1600 Watt, šírka záberu 400 mm, výška bunkri 280 mm. Šasi plast. Nastavenie komínu z pozície obsluhy. Komín otočný o 180 stupňov. Maximálna odhad ...

Hecht 9201 E

Elektrická snežná fréza HECHT 9201 E

Hecht 9201 E je šikovným pomocníkom pri odstraňovaní čerstvého snehu v zime. Príkon tejto frézy je 2000 W a záber je (vonkajší) 55 cm a (vnútorný) 51 cm. Maximálny pracovný výkon je 250 m3/hod.

Fréza je vybavená sériovým komutátorovým motorom s vysokým záberovým momentom, ktorý zaisťuje, že stroj pracuje i pod vysokým zaťažením bez zastavenia. Iný elektrický motor je pre elektrickú frézu nevhodný, pretože sa neustále pri odstraňovaní snehu zastavuje a nedosahuje požadovaný výkon a komfort obsluhy.

Skelet je zhotovený z pevného plastu - vďaka tomu má fréza hmotnosť len 17 kg a veľmi ľahko sa s ňou manipuluje. Na zadnej strane sú naviac veľké plastové kolieska s hrubým vzorom. Krídlové matice umožňujú jednoduchú montáž a demontáž a madlá umiestnené priamo na fréze pomáhajú pri prenášaní.

I tu he samozrejmosťou prítomnosť bezpečnostného spínača. Na prednej strane panelu pod rukoväťou je tiež umiestnené LED svetlo.
Snehové frézy
Snehová nádieľka býva v našich končinách z roka na rok bohatšia a výdatnejšia. To je skvelá správa pre milovníkov zimných športov, ale nie pre obyčajných ľudí či chalupárov. Pravidelné „lopatovanie“ síce dokáže posilniť vašu kondíciu, ale zároveň je nesmierne únavné a vyčerpávajúce. Našťastie existuje nenáročné riešenie v podobe snehových fréz. Snehová fréza dokáže rýchlo a efektívne upratať veľké množstvo čerstvo napadaného aj poriadne uležaného snehu. Výhodou snehových fréz je ľahká manipulácia, takže s ňou nebudú mať problém ani nežnejšie polovičky. Snehová fréza určite nájde svoje uplatnenie na príjazdových cestách ku každej nehnuteľnosti či pozemku. Neváhajte a porovnajte si ceny snehových fréz, aby ste už túto zimu nemuseli kupovať nové lopaty.