Kosačky

FIELDMANN FZS 2002-E

Výkonnejšia strunová kosačka z ponuky značky FIELDMANN. FZS 2002-E Elektrická strunová kosačka FIELDMANN  

Výkonnejšia strunová kosačka s elektromotorom s príkonom 500 W. Žacia hlava je osadená dvoma strunami, vďaka ktorým dosahuje záberu kosenia 30 cm. Balenie kosačky obsahuje cievku plne navinutú strunou a kosačka je tak pripravená na okamžité použitie.  

Uhol žacej hlavy je vďaka kĺbu nastaviteľná a umožňuje tak dosekanie aj horšie prístupných miest. Žacia hlava je ďalej vybavená vodítkom, ktoré zabraňuje nechcenému pokosenie okrasných rastlín.  

Pri práci na väčších plochách je možné použiť podporné kolieska a maximalizovať pohodlie obsluhy pri práci.  

Elektrická strunová kosačka

 • Výkon: 500 W
 • Šírka záberu: 30 cm
 • Napätie: 230 V/50 Hz

Teleskopická rukoväť 92 - 114 cm

 • Rýchlosť bez zaťaženia: 11 000 rpm
 • Hmotnosť: 2,4 kg

Vyšší výkon, širší záber, teleskopická rukoväť

Pomocné kolieska

Distančný oblúk pre ochranu rastlín

Horizontálne a vertikálne nastavenie strihacej hlavy

Vyvážená konštrukcia    

Fieldmann - značka náradia pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradiu hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť sa o záhradu starať.  

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.  

Hoci to podľa názvu nevyzerá, ide o rýdzo českú značku. Fieldmann je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za produkty Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovaniu portfólia kvalitných výrobkov.  

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúce súčasné trendy, a ktoré maximálne ctia všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

Hecht 504

Kosačka HECHT 504: Túžite po reprezentatívnom trávniku, ktorý by sa mohol smelo postaviť svojmu anglickému bratovi? Potom by ste mali vedieť, že takého vzhledu dosiahnete jedine s užitím vretenové kosačky. Vretenová kosačka HECHT 504 v kvalitnom kovovom prevedení na rozdiel od bežných rotačných kosačiek trávu neodsekává. Tým nedochádza k jej štiepeniu a žltnutie končekov pri zasychaní. Ručný pohon predstavuje významný benefit v podobe možnosti použitia kdekoľvek a kedykoľvek. Absencia motora je zárukou ako ľahké obsluhy a údržby, tak aj dlhovekosti. kľúčové vlastnosti Jednoduchá obsluha a údržba Garancia dlhovekosti Odolný kovový materiál Pomerne nízka hmotnosť (len 8,8 kg) Široký záber (40 cm) Objemný zachytávacie kôš Golfový evergreen teraz aj u vás doma Vreteno je vybavené 2 mm oceľovými nožmi, ktoré trávnik len citlivo zastrihujú na požadovanú výšku od 17 do 43 mm. Šírka celého záberu pritom činí plných 40 cm. S vysokoobjemovými zachytávacím košom tak zvládnete pokosiť hravo celú záhradu. Kvalitné nastaviteľné prevody zabezpečujú bezodporový hladký pojazd. Vďaka relatívne nízkej hmotnosti sa manipulácia stáva záležitosťou jednoduchou a príjemnou.

STIGA COMBI E40

Ak máte trávnik menších rozmerov a chcete sa oň profesionálne starať, je tento model kosačky STIGA určený práve pre Vás. STIGA COMBI 40E je vybavená elektromotorom s výkonom 1600 W. Šírka záberu noža je 40 cm, nastavenie výšky kosenia je centrálne v rozpätí od 25 do 75 mm. Typ kosenia si môžete zvoliť buď mulčovanie, zadné vyhadzovanie alebo zber do koša na trávu s objemom 40 litrov. Kolesá má model COMBI 40E uložené v klzných ložiskách. Skelet kosačky je vyrobený z polypropylénu, vďaka tomu je kosačka ľahká - váži iba 16 kg a tak je manipulácia s ňou nenáročná.

Motor 1600 W

Skelet

Polypropylén

Typ vyhadzovania

Zberný kôš, mulčovanie, zadné vyhadzovanie

Pracovný záber 40 cm

Nastavenie výšky kosenia

Centrálne, 6-stup., 25-75 mm

Pojazd

Nie

Zberný kôš

Plastový, 40 litrov

Priemer kolies 150 / 250 mm

Ložiská kolies

Klzné

Hmotnosť 16 kg ...

Gardena PowerMax™ 37 E

 • Elektrická - jednoduchá - vynikajúca: užívateľsky veľmi priaznivá kosačka na trávu
 • Výkonná elektrická kosačka s jednoduchou obsluhou a motorom PowerPlus: vysoko výkonný motor s vysokým krútiacim momentom poskytuje excelentný pohon, presné výsledky kosenia a optimalizuje zber trávy. Bez námahy si poradí s každým typom trávnika, a to aj s vysokou alebo vlhkou trávou. Okrem toho táto technológia znižuje celkovú hmotnosť kosačky, a tým umožňuje podstatne ľahšiu prácu. Centrálne a jednoduché nastavenie výšky kosenia v 5 stupňoch so stupnicou. Skladacia rukoväť pre priestorovo úspornú prepravu a kompaktné skladovanie. Ergonomicky tvarované dvojité spínacie páčky so štartovacím tlačidlom a odľahčením kábla v ťahu. Centrálne držadlo pre jednoduchý transport kosačky. Priehľadným okienkom sa môžete presvedčiť, kedy je potrebné vyprázdniť zberný kôš. Dvojnásobne kalené nože DuraEdge™, ktoré sú presne brúsené pre vynikajúci rez, zvládajú aj najťažšie podmienky ako v režime mulčovania, tak v režime zbierania trávy. 5 pozícií pre nastavenie výšky rukoväte, aby vyhovovali každej výške užívateľa. Extra veľké zadné kolieska pre lepšiu schopnosť otáčania a ovládateľnosť.

Ľahké kosenie

Vďaka ľahkej konštrukcii môže byť táto kosačka na trávu ľahko riadená a vedená cez záhradu a vďaka trávnym hrebeňom s ňou možno kosiť v bezprostrednej blízkosti múrov a okrajov trávnika.

Výkonný motor PowerPlus a nôž DuraEdge™

Dodatočný výkon pre efektívnu starostlivosť o trávnik - systém PowerPlus s výkonným motorom a pohonom sprevodovaným na vysoký krútiaci moment pre príjemné a efektívne kosenie trávnika. 3 v 1 - kosenie, zbieranie trávy, mulčovanie

Pokosenú trávu možno zbierať do zberného koša alebo ju možno jemne nasekať pomocou funkcie mulčovania a použiť ju ako prírodné hnojivo. Ľahké skladovanie Ľahké prenášanie a transport. Kompaktná konštrukcia pre úsporné skladovanie.

Jednoduché nastavenie výšky rukoväte

Jednoduché nastavenie výšky rukoväte pre prispôsobenie sa telesnej výške užívateľa

Špecifikácia

Objem zberného koša, litre     45 l / 1,59 kubických stôp

Výkon, kW     1600 W

Nastavenie výšky kosenia     Centrálne

Šírka záberu, cm     37 cm / 14,57 palcov

Polohy pre nastavenie výšky kosenia     5

Výška kosenia, min-max, mm     20 - 60 mm / 0,79 - 2,36 palcov

Rozmery výrobku, D x Š x V     129x42,5x105 mm / 50,79x16,73x41,34 palcov

Rozmery výrobku, DxŠxV, so sklápateľnou rukoväťou     106x42,5x53 cm / 41,73x16,73x20,87 palcov

Mulčovacia upchávka     ?

Kapacita kosenia, m2     500 m2 +/-20% / 0,12 akre +/-20%

Logistické údaje

Hmotnosť, kg     11,8 kg / 24,91 libier

Údaje o emisiach, vibráciach & hlučnosti

Garantovaná hladina akustického výkonu (LWA) , db(A)     97 dB(A)

Hladina akustického tlaku u ucha obsluhy, db(A)     80,9 dB(A)

Vibrácie na rukoväti     1,24 m/s2  

HECHT 548 SW

Obľúbená kosačka na trávu pre stredné a väčšie záhrady s pojazdom a kompletným príslušenstvom 5in1. Kosačka má robustný podvozok z kvalitnej ocele opatrený odolným náterom, vďaka ktorému je zaručená jej dlhá životnosť. Je možné ju vďaka príslušenstvu jednoducho a bez náradia prestavať na mulčovaciu prevádzku, alebo použiť bočné vyhadzovanie namiesto zberného koša.

Vďaka protišmykovej kosiacej komore a špeciálnemu tvarovanému nožu je zaistený perfektný výsledok kosenia i zberu pokosenej trávy. Kosačka je naviac vybavená konštrukciou EDGE CUTTING, vďaka ktorej je možné kosiť tesne pozdĺž plotov a múrikov. 60 litrový zberný kôš vybavený dlhým ergonomickým madlom a okienkom pre kontrolu stavu naplnenia sa vďaka dobrému ťahu jednoducho plní až po okraj. Veľké kolesá potom zaistia jednoduchý pojazd aj manévrovanie v teréne.

Prevádzku zaisťuje kvalitný motor HECHT OHV s výkonom 5 HP, ktorý spoľahlivo zvládne kosiaci nôž i pojazd. Pre hladký chod je kosačka vybavená kvalitnou prevodovkou a guličkovými ložiskami. Vďaka rýchlosti pojazdu 3,6 km/h je kosenie pohodlné a nie je zbytočne zdĺhavé.

Ovládanie kosačky pre každého - celá kosačka je ergonomicky navrhnutá tak, aby zaisťovala čo najpohodlnejšie používanie spolu s perfektnými výsledkami kosenia. Sedemstupňové centrálne nastavenie kosiacej výšky od 25 do 75 mm zaručí optimálne využitie na každej záhrade. Pohodlné madlo s mäkčeným úchopom je možné nastaviť podľa postavy alebo zložiť pre lepšie skladovanie. Dlhé madlá pre ovládanie brzdy a pojazdu sú vhodné ako pre pravákov, tak pre ľavákov. Pre pohodlné prenášanie je kosačka naviac vybavená predným madlom.

Kosačka HECHT 548 SW sa s vynikajúcim výsledkom zúčastnila testovania v nezávislom teste D-test (marec 2013), kde porazila konkurenčné kosačky Al-Ko 470 BRV Premium za 492,00 €, Mountfield MTF 4820PD za 596,00 €, Honda HRG465C3SDEX za 601,00 €, Husqvarna R 145 SV za 439,00 € a ďalšie, v teste 14 kosačiek so záberom 46 cm a naviazala na úspešný výsledok kosačky HECHT 551 SWB 5in1 z roku 2011. (Údaje o výkonoch motorov sú merané pri 3600 ot / min -1 . Tohto výkon stroj pri bežnom používaní nedosiahne. Pre úspešné porovnanie výkonu motora použite údaj o obsahu a type motora.)

Náhradný nôž:

Do roku výroby 2013 26300146502

Od roku výroby 2014 26300248801

 • motor:HECHT OHV
 • hmotnosť (kg):35,6
 • doporučená plocha (m2):1200
 • nastavenie výšky (mm):25 - 75
 • centrálne nastavenie výšky kosenia:áno
 • guličkové ložiská:áno
 • pojazd:áno, 3,6 km/h
 • skelet:kovový
 • edge cutting:áno

nastavenie výšky rukoväte: áno mulčovacia sada v cene: áno

 • kryt bočného vyhadzovanie v cene:áno
 • čistenie pracovného priestoru:nie
 • záber (cm):46
 • obsah (cm3):135
 • výkon (HP):5
 • kôš (l):60

HECHT 5484 SXE 5IN1

Motorová kosačka s pojazdom ŠPECIFIKÁCIA hmotnosť (kg) 39,6 výkon (HP) 5,0 záber (cm) 46,0 kôš (l) 60,0 nastavenie výšky (mm) 25 - 75 doporučená plocha (m2) 1 200,0 obsah (cm3) 135,0 motor

HECHT OHV skelet kovový centrálne nastavenie výšky kosen áno guličkové ložiská áno edge cutting áno pojazd áno, 3 - 4,5 km/h nastavenie výšky rukoväte áno mulčovacia sada v cene áno kryt bočného vyhadzovanie v cene áno čistenie pracovného priestoru nie akumulátor 12 V 4,5 Ah

Detailný popis Motorová kosačka s pojazdom

Benzínová kosačka HECHT 5484 SXE 5 in 1 svojou základnou konštrukciou vychádza z osvedčeného modelu HECHT 548 SWE, pre väčší komfort obsluhy však bola doplnená o 4 voľby rýchlosti pojazdu od 3 do 4,5 km/h. Táto funkcia umožní prispôsobiť rýchlosť kosačky ako pohodlnej obsluhe, tak vlastnostiam koseného trávnika a štruktúre pozemku. Naväčšia odlišnosť od väčšiny kosačiek je elektrický štartér - panel na madle je vybavený zapaľovacou skriňou, kosačku je možné naštartovať pomocou kľúča. Zachovaná bola i možnosť štartovať kosačku "klasicky" ručne pomocou tiahla. Pre pohon bol použitý osvedčený Hecht OHV motor s obsahom 135 cm3 s výkonom 5 HP. Stabilný a pevný kovový skelet je opatrený otvorom so záslepkou pre bečné vyhadzovanie. Súčasťou dodávky je i kryt bočného vyhadzovania, ktorý umožní kosiť trávu v režime bočného vyhadzovania. Vďaka tomu je možné kosiť i ľahko prerastenú trávu, bez toho, aby sa kosačka hltila a obsluha šliapala po pokosenej tráve. V normálnom režime je pokosená tráva zbieraná do 60 l textilného koša. Kôš je vybavený aerodynamickou klapkou pre jednoduchú kontrolu stavu jeho naplnenia. Nastavenie výšky kosenia sa vykonáva centrálne, jedinou pákou pri ľavom zadnom kolese v rozsahu od 25 do 75 mm. Kolesá sú samozrejme osadené na guličkových ložiskách. Ďalšou alternatívnou možnosťou kosenia je tzv. mulčovanie. Mulčovacia sada, ktorá je v cene kosačky zaslepí vyhadzovací otvor skeletu do koša a vďaka špeciálnej konštrukcii noža potom dochádza drobnému pokoseniu trávy. Tieto zvyšky potom prepadnú ku koreňom trávnika, kde tlejú a slúžia ako prirodzené hnojivo. Zaujímavosťou je, že tento mulč nezanesie trávu plsťou, naopak ju cráni pred stratou vlhkosti čím podporí jej zdravý rast. Pohodlné polstrované madlo je možné vďaka rýchloupínaniu jednoducho zložiť pre uskladnenie, alebo prepravu kosačky a je opatrený už zmieňovanou zapaľovacou skriňou a úložným priestorom na drobnosti (kľúče, nápoj a pod.). Súčasťou dodávky je i nabíjačka akumulátora elektrického štartu. Hmotnosť kosačky je 39,6 kg. (Údaje o výkonoch motorov sú merané pri 3600 ot / min -1 . Tohto výkon stroj pri bežnom používaní nedosiahne. Pre úspešné porovnanie výkonu motora použite údaj o obsahu a type motora.) Náhradný nôž: 26300248801

Hecht 5494 SB 5 in 1

HECHT 5494 je skvelou voľbou pre ľahké kosenie trávy na plochách s veľkosťou do 1200 m2. Tento stroj je osadený kvalitným motorom svetovo známej značky Briggs & Stratton a jeho typ je Series 500 E. Obsah 140 cm3 a výkon 4 HP zabezpečí dostatok sily pre kosenie pri zábere 46 cm. Výška kosenia je nastaviteľná v 7 krokoch od 25 do 75 mm.

Skelet kosačky je zhotovený z kvalitného kovu a celková hmotnosť stroja je 31,2 kg. Vďaka vlastnému pojazdu kolies s nastaviteľnou rýchlosťou 3 - 4,5 km/h bude manipulácia s kosačkou jednoduchá a pohodlná. Pomocou páčok umiestnených po stranách praktického odkladacieho panelu je možné ovládať otáčky motora a rýchlosť pojazdu. Rukoväť je polstrovaná a jej výška je samozrejme nastaviteľná. Kosačku si tak môže ľahko každý prispôsobiť svojej výške.

Skelet tejto kosačky má tiež špeciálne tvarovanie EDGE CUTTING, ktoré zaisťuje ľahké kosenie trávy pozdĺž plotov a múrov. Okrem toho je tu tiež otvor pre alternatívne bočné vyhadzovanie. Kryt tohto vyhadzovania je súčasťou balenia, rovnako ako mulčovacia sada. Veľké štýlové kolieska s guličkovými ložiskami potom pomôžu ľahkému prejazdu aj vo zvlhnutej tráve. (Údaje o výkonoch motorov sú merané pri 3600 ot / min -1 . Tento výkon stroj pri bežnom použití nedosiahne. Pre úspešné porovnanie výkonu motora použite údaj o obsahu a type motora.)

Náhradný nôž: 26300248801

Parametre

 • motor:Briggs & Stratton Series 500
 • hmotnosť (kg):31,2
 • doporučená plocha (m2):1200
 • nastavenie výšky (mm):25 - 75
 • centrálne nastavenie výšky kosenia:áno
 • guličkové ložiská:áno
 • pojazd:áno, 3 - 4,5 km/h
 • skelet:kovový
 • edge cutting:áno
 • nastavenie výšky rukoväte:áno
 • mulčovacia sada v cene:áno
 • kryt bočného vyhadzovanie v cene:áno
 • čistenie pracovného priestoru:nie
 • záber (cm):46
 • obsah (cm3):140
 • výkon (HP):4
 • kôš (l) :60

AL-KO Comfort 38 Softtouch

Komfortná vretenová kosačka AL-KO 38 HM Soft Touch s ľahkým robustným telesom je špeciálne upravená k tomu, aby ste s ňou efektívne a kvalitne pokosili i väčšie trávne plochy, bez poškodenia trávy. To všetko bez hluku, ekologicky. Proti poškodeniu ju chráni gumový nárazník.

Má pracovnú šírku až 38 cm a táto úprava zaisťuje rýchly postup práce a stačí na úpravu plôch do 250 m2. Štyri nastavenia výšky strihu od 14 cm do 35 cm vám umožnia vytvoriť trávnik podľa vašej potreby a predstáv. Gumové kolesá sú drsné a špeciálne profilované, zaručujú rýchly štart, optimálny ťah a tým kosenie bez oneskorenia aj pri obvykle ťažšom štarte práce a eliminujú tak vaše namáhanie. Tiež jednoosové prevedenie tejto kosačky spôsobuje, že je veľmi ľahko ovládateľná a zvláda a kopíruje pohodlne i nerovný terén.

Vretenová kosačka AL-KO 38 HM Softtouch je vybavená zvlášť kvalitnými nožmi pre dokonalú úpravu trávy. Sú zo špeciálnej tvrdenej ocele s nepriľnavým typom povrchu. Neostáva na nich prilepený materiál a strih je perfektný a hladký. Technika kosenia je bezdotyková, čo znamená, že sa pri sekaní nožový valec a spodný nôž nedotýkajú. Je to veľmi efektívna a šetrná metóda, ktorá zabraňuje rozstrapkávaniu špičiek trávy, zanecháva ju zdravú a zamedzuje schnutiu a žltnutiu jej koncov. Špeciálne 128 mm vreteno v tvare V týchto nožov nie len umožní zmienený dokonalý strih, ale zaplní i zberný kôš, ktorým môžete kosačku dovybaviť.

Pre trávnaté plochy do 250 m2

Šírka záberu 38 cm

Výška strihu 14 - 35 mm

Nastavenie výšky kosenia, 4 polohy

 • Vreteno kosačky : 128mm / 5 oceľových nožov
 • Technika kosenia : bezdotyková

Hmotnosť 7,9 kg

Stiga Collector 34 E

Ak máte trávnik menších rozmerov a chcete sa oň profesionálne starať, je tento model kosačky STIGA určený práve pre Vás. STIGA COLLECTOR 34E je vybavená elektromotorom s výkonom 1000 W. Šírka záberu noža je 34 cm, nastavenie výšky kosenia má tento model v rozpätí od 25 do 65 mm. Odporúčaná plocha kosenia cca 300 m2. Zberný kôš s objemom 25 litrov. Kolesá má model COLLECTOR 34E uložené v klzných ložiskách. Skelet kosačky je vyrobený z polypropylénu, vďaka tomu je kosačka ľahká - váži iba 7,5 kg a tak je manipulácia s ňou nenáročná.

Motor 1000 W

Skelet

Polypropylén

Typ vyhadzovania

Zberný kôš

Pracovný záber 34 cm

Nastavenie výšky kosenia 3-stup., 25-65 mm

Pojazd

Nie

Zberný kôš

Plastový, 25 litrov

Priemer kolies 140 / 140 mm

Ložiská kolies

Klzné

Hmotnosť 7,5 kg ...

HECHT 1434

HECHT 1434 je štandardná elektrická kosačka s motorom s príkonom 1400 W a funkciou vysokého krútiaceho motora "Turbo motor". Záber tejto kosačky je 34 cm. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodná pre kosenie plôch s veľkosťou do 600 m2. Výška kosenia je u tohto stroja nastaviteľná od 25 do 65 mm.

Vďaka elektrickému motoru má kosačka menší počet pohyblivých súčiastok a vyžaduje tak naproste minimálnu údržbu. Okrem toho tiež produkuje veľmi nízku hladinu hluku.

HECHT 1434 má skelet zhotovený z plastu, čo napomáha zachovaniu nízkej hmotnosti. Výsledná váha tejto kosačky je teda len 10,5 kg..

Texty uvádzané ako popis funkcií produktov v žiadnom prípade neslúžia ako návod na použitie. Pri používaní prosím postupujte v súlade s užívateľským manuálom, ktorý je súčasťou dodávky produktu.

Parametre

 • hmotnosť (kg):10,5
 • príkon (W):1400

doporučená plocha (m2): 600 nastavenie výšky (mm): 25 - 65

 • centrálne nastavenie výšky kosenia:áno
 • guličkové ložiská:nie
 • pojazd:nie
 • skelet:plastový
 • edge cutting:nie
 • záber (cm):34
 • kôš (l):35

HECHT 1638 R

Elektrická kosačka bez pojazdu s motorom s vysokým krútiacim momentom "Turbo motor" s príkonom 1600 W, šírkou pracovného záberu 38 cm, nastavením výšky kosenia 25 - 65 mm, plastovým skeletom, 45 l plastovým zberným košom vhodná pre plochy s veľkosťou 700 m2. Výška kosenia sa nastavuje centrálne. Hmotnosť kosačky je 13 kg.

Parametre

 • centrálne nastavenie výšky kosenia:áno
 • hmotnosť (kg):13
 • kôš (l):40
 • nastavenie výšky (mm):25-65
 • plastový skelet:áno
 • príkon (W):1600
 • záber (cm):38
 • doporučená plocha (m2):700

HECHT 514 PROFI

Kvalitná a obľúbená vretenová kosačka pre bezchybný vzhľad vášho trávnika. Vďaka do skrutkovice stočenému vretenu s piatimi bezkontaktnými nožmi s hrúbkou 3 mm má kosačka perfektný strih - trávu doslova strihá. Tento spôsob kosenia je nie len šetrnejší k tráve samotnej, ktorá tak nemá rozstrapkané konce a nevysychá, ale poskytuje tiež rovnomerné zastrihnutie po celej ploche. Steblá sú teda rovnako vysoké a váš anglický trávnik potom vyzerá doslova ako koberec.

Kosačka je vybavená 50 l košom z textílie pre zber pokosenej trávy, ktorý sa výborne plní. So záberom kosenia 46 cm ide práca jednoducho a rýchlo od ruky. Ovládanie kosačky pre každého - celá kosačka je ergonomicky navrhnutá tak, aby zaisťovala čo najpohodlnejšie používanie spolu s perfektnými výsledkami kosenia. Centrálne nastavenie kosiacej výšky od 24 do 75 mm zaručí optimálne využitie na každej záhrade. Vďaka dlhému madlu sa kosačka výborne ovláda, pre lepšie uskladnenie je možné madlo ľahko zložiť.

Kosačka má kovový skelet, ktorý jej zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť. Veľké kolieska s vylepšeným vzorom proti prešmykovaniu potom zaisťujú jednoduchý pohyb a manévrovanie v teréne, vďaka kvalitným prevodom kolieska tiež zaisťujú vysoké otáčky noža bez zvýšenej námahy. Pre zvýšenie stability je naviac kosačka opatrená ešte prídavnými kolieskami a s hmotnosťou len 17,2 kg je vhodná i pre fyzicky menej zdatných užívateľov.

Vďaka mechanickému pohonu kosačka nevyžaduje žiadne elektrické pripojenie ani plnenie palivom. Je teda nielen ekonomicky výhodná a bezpečná, ale tiež šetrná k životnému prostrediu i k vášmu trávniku.

Modely vyrobené v roku 2014 majú novú, vylepšenú konštrukciu kosiaceho noža s väčším zahnutím čepelí. Vďaka tomu je kosenie jednoduchšie a kosačka ponúkne vyšší výkon.

Texty uvádzané ako popis funkcií produktov v žiadnom prípade neslúžia ako návod na použitie. Pri používaní prosím postupujte v súlade s užívateľským manuálom, ktorý je súčasťou dodávky produktu.
Zaujímate sa kompletnú starostlivosť o trávnik? Tak si nechajte poradiť ešte viac: