Kosačky

FIELDMANN FZS 2002-E

Výkonnejšia strunová kosačka z ponuky značky FIELDMANN. FZS 2002-E Elektrická strunová kosačka FIELDMANN  

Výkonnejšia strunová kosačka s elektromotorom s príkonom 500 W. Žacia hlava je osadená dvoma strunami, vďaka ktorým dosahuje záberu kosenia 30 cm. Balenie kosačky obsahuje cievku plne navinutú strunou a kosačka je tak pripravená na okamžité použitie.  

Uhol žacej hlavy je vďaka kĺbu nastaviteľná a umožňuje tak dosekanie aj horšie prístupných miest. Žacia hlava je ďalej vybavená vodítkom, ktoré zabraňuje nechcenému pokosenie okrasných rastlín.  

Pri práci na väčších plochách je možné použiť podporné kolieska a maximalizovať pohodlie obsluhy pri práci.  

Elektrická strunová kosačka

 • Výkon: 500 W
 • Šírka záberu: 30 cm
 • Napätie: 230 V/50 Hz

Teleskopická rukoväť 92 - 114 cm

 • Rýchlosť bez zaťaženia: 11 000 rpm
 • Hmotnosť: 2,4 kg

Vyšší výkon, širší záber, teleskopická rukoväť

Pomocné kolieska

Distančný oblúk pre ochranu rastlín

Horizontálne a vertikálne nastavenie strihacej hlavy

Vyvážená konštrukcia    

Fieldmann - značka náradia pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradiu hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť sa o záhradu starať.  

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.  

Hoci to podľa názvu nevyzerá, ide o rýdzo českú značku. Fieldmann je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za produkty Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovaniu portfólia kvalitných výrobkov.  

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúce súčasné trendy, a ktoré maximálne ctia všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

FIELDMANN FZR 2011-E

Ľahká, ľahko ovládateľná elektrická kosačka s elektromotorom s príkonom 1 000W a záberom 32 cm.

 • Výška kosenia je nastaviteľná v 3 polohách.
 • Objem zberného koša predstavuje 30l.
 • Textilné zberný kôš znižuje priepustnosť prachu a odolá aj kameňu, ktorý môže byť vymrštený z priestoru rotujúceho noža.
 • Držadlo kosačky je možné sňať po jednoduchom stlačení tlačidiel, ktoré sa nachádzajú po stranách kosačky.
 • Držadlo možno tiež zložiť a minimalizovať tak nároky na skladovanie.
 • Kosačka je určená pre použitie na menších trávnatých plochách a predzáhradkách, odporučená plocha sekania je 250 m2

Technické údaje:

 • Príkon 1000W
 • Šírka záberu 32 cm
 • 3 pozície nastavenia výšky kosenia
 • Výška kosenia 25/45/60 mm
 • Zberný kôš 30l
 • Sklopné madlo s možnosťou jednoduchého sňatí
 • Rukoväť pre ľahkú manipuláciu s kosačkou
 • Hmotnosť iba 11,5 kg
 • Odporúčaná plocha kosenia: do 250 m2

ilustračné foto

Fieldmann FZR 2021-E

Elektrická kosačka FZR 2021-E

Popis produktu:

Elektrická kosačka určená pre údržbu menších okrasných trávnikov. Príkon elektromotora predstavuje 1 200W. Záber kosenia tejto kosačky je 32 cm. Plastový kôš pojme 30l pokosenej trávy a je vybavený signalizáciou zaplnenia. Nastavenie výšky kosenia je možné v 3 polohách, a to v rozmedzí 20/38/56 mm. V prednej časti je umiestnené závažie, ktoré zabraňuje prevažovania kosačky keď kôš zaplnený. Sklopné držadlo je opatrené držiakom kábla, ktorý zabraňuje samovoľnému uvoľneniu elektrickej zástrčky v priebehu práce. Súčasťou spínača kosačky je poistka zabraňujúca nechcenému spusteniu stroja. Odporučená plocha sekania 450 m2.

Technické parametre:

Príkon 1200W

Šírka záberu 32 cm 3 pozície nastavenia výšky kosenia

Výška kosenia 20/38/56 mm

Plastový zberný kôš 30l s ukazovateľom zaplnenia

Sklopné držadlo

Rukoväť pre ľahkú manipuláciu s kosačkou

Hmotnosť iba 7,25 kg

Odporúčaná plocha kosenia: do 450 m2

FIELDMANN FZR 2030 E

FIELDMANN FZR 2030-E Elektrická kosačka 50001548

 • Motor: ELEKTROMOTOR
 • Príkon: 1500 W
 • Záber kosenia: 360 mm
 • Centrálne nastavenie kosenia: ÁNO
 • Poč. Pozícií nastavenia výšky: 2
 • Výška kosenia: 25/65 mm
 • Objem zberného koša: 40 l

Sklopné madlo pre ľahké skladovanie

Transportné madlo v ťažisku kosačky

 • Odporúčaná pracovná plocha: 700 m2
 • Hmotnosť: 11 kg

Príkonu elektromotora 1 500 W a záber kosenia 360 mm umožňuje nasadenie tejto elektrickej rotačné kosačky aj na stredne veľkých plochách. Výšku kosenia je možné nastaviť centrálne pomocou jednej páky. Zvoliť môžete jednu z 5 polôh v rozmedzí 2,5 - 6,5 cm. Plastový kôš s objemom 40 l umožňuje dlhšiu prácu bez zastavenia. Madlo kosačky je možné zložiť. Spínač motora je štandardne vybavený bezpečnostnou poistkou proti nechcenému spusteniu motora. Druhé madlo v ťažisku kosačky uľahčuje manipuláciu so strojom. Odporučená plocha sekania 700 m2.

Elektrické kosačky nájdu svoje uplatnenie na menších trávnatých plochách či predzáhradkách našich domov. Medzi ich hlavné výhody patrí priaznivá obstarávacia cena, tichý a ekologickú prevádzku, ľahká manipulácia, minimálne nároky na údržbu, nízka hmotnosť a nenáročné podmienky skladovania. Pri práci však budete závislí na prívodu elektrickej energie a budete musieť manipulovať s prívodným káblom.

O značke Fieldmann / Produkty vyrábané srdcom

Fieldmann - značka náradie pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradie hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť o záhradu starať.

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.

Hoci to podľa názvu nevyzerá, jedná sa o rýdzo českú značku. FIELDMANN je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za výrobky Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovanie portfólia kvalitných výrobkov.

Obchodné aj technickí špecialisti najmä na základe svojich skúseností, ktoré pozbierali u renomovaných firiem v oblasti záhradnej a hobby techniky, vyberajú tie najlepšie čínske výrobné závody, ktoré produkujú výrobky aj ďalších na trhu už etablovaných značiek.

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúca súčasné trendy a ktoré maximálne ctí všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Hecht 504

Kosačka HECHT 504: Túžite po reprezentatívnom trávniku, ktorý by sa mohol smelo postaviť svojmu anglickému bratovi? Potom by ste mali vedieť, že takého vzhledu dosiahnete jedine s užitím vretenové kosačky. Vretenová kosačka HECHT 504 v kvalitnom kovovom prevedení na rozdiel od bežných rotačných kosačiek trávu neodsekává. Tým nedochádza k jej štiepeniu a žltnutie končekov pri zasychaní. Ručný pohon predstavuje významný benefit v podobe možnosti použitia kdekoľvek a kedykoľvek. Absencia motora je zárukou ako ľahké obsluhy a údržby, tak aj dlhovekosti. kľúčové vlastnosti Jednoduchá obsluha a údržba Garancia dlhovekosti Odolný kovový materiál Pomerne nízka hmotnosť (len 8,8 kg) Široký záber (40 cm) Objemný zachytávacie kôš Golfový evergreen teraz aj u vás doma Vreteno je vybavené 2 mm oceľovými nožmi, ktoré trávnik len citlivo zastrihujú na požadovanú výšku od 17 do 43 mm. Šírka celého záberu pritom činí plných 40 cm. S vysokoobjemovými zachytávacím košom tak zvládnete pokosiť hravo celú záhradu. Kvalitné nastaviteľné prevody zabezpečujú bezodporový hladký pojazd. Vďaka relatívne nízkej hmotnosti sa manipulácia stáva záležitosťou jednoduchou a príjemnou.

Fieldmann FZR 2025-E

Príkon 1300WŠírka záberu 32 cm3 pozície nastavenia výšky koseniaVýška kosenia 20/38/56 mmPopisTechnické parametreNový model kosačky so záberom 32 cm určený na menšie až stredne veľké trávnaté plochy. Oproti modelu FZR 2021 E je osadený silnejším 1 300W motorom, možnosťou prispôsobiť madlo výške obsluhy, či funkciou ľahkého a rýchleho sklopenia madla.Plastový kôš pojme 30l pokosenej trávy a je vybavený signalizáciou zaplnenia. Nastavenie výšky kosenia je možné v 3 polohách, a to v rozmedzí 20/38/56 mm. V prednej časti je umiestnené závažie, ktoré zabraňuje prevažovania kosačky keď kôš zaplnený.Súčasťou spínača kosačky je poistka zabraňujúca nechcenému spusteniu stroja. Odporučená plocha sekania 650 m2 Technické parametrePríkon 1300WŠírka záberu 32 cm3 pozície nastavenia výšky kosenia Výška kosenia 20/38/56 mmPlastový zberný koš 30l s ukazateľom zaplneniaVýškovo nastaviteľné madloRukoväť pre jednoduchú manipuláciu s kosačkouHmotnosť iba 7,25 kgOdporučená plocha sekania 650 m2

HECHT 1233

Parametre hmotnosť (kg) 6,9 príkon (W) 1200 doporučená plocha (m2) 400 nastavenie výšky (mm) 20 - 60 centrálne nastavenie výšky kosen nie guličkové ložiská nie pojazd nie skelet plastový edge cutting nie záber (cm) 33 kôš (l) 30

Popis tovaru

HECHT 1233 je malá elektrická 230V / 50 Hz kosačka bez pojazdu vhodná k pravidelnej údržbe pozemkov do 400 m3. Základ kosačky tvorí ľahký, ale odolný plastový skelet. Motor s príkonom 1200 W poháňa nôž so záberom 33 cm. Tráva je zbieraná do 30 l koša, ktorý tvorí kombinácia plastových dielov a odolná textília. Táto konštrukcia koša umožňuje skvelé prúdenie vzduchu a kôš je tak lepšie plnený. Kôš je opatrený veľkým pohodlným držadlom pre jednoduché prenášanie a vysypávanie. Aby bol kôš plnený ešte lepšie, nôž a priestor noža pod skeletom sú navrhnuté tak, aby optimálne prúdenie vzduchu zaistilo dokonalý zber trávy a jej odhodenie vysokou rýchlosťou do koša.

Skelet kosačky je vyrobený z pevného a odolného plastu. To umožnilo vyrobiť kosačku s hmotnosťou iba 6,9 kg . Vďaka tomu je manipulácia s kosačkou veľmi jednoduchá, ideálne sa s ňou manipuluje aj na malých záhradkách s množstvom prekážok, ľahko s ňou pokosíte napríklad cestičky medzi záhonmi, kvetmi a okrasnými drevinami. Malý a nízky skelet tiež umožní jednoduché kosenie pod nízkymi prekážkami, ako sú rôzne previsnuté kríky a pod. Predná časť kosačky má zaoblenú spodnú hranu, vďaka tomu nedochádza k nárazom kosačky na nízke prekážky, ako sú rôzne hrany chodníkov, nízke obrubníky a iné nízke prekážky, zároveň sa vďaka tomu kosačka lepšie pohybuje pri kosení po hustom trávniku, ktorý pod zaoblenou prednou hranou ľahko skĺzne pod skelet k nožu. Na vrchnej strane skeletu je aj pohodlné madlo pre manipuláciu s kosačkou pri prenášaní a ukladaní.

Výšku zdvihu kosačky je možné nastaviť v troch stupňoch od 20 do 60 mm . Nastavenie sa vykonáva ľahko a rýchlo jednoduchým posúvaním kolies vo vodiacich drážkach.

Madlo kosačky je možné kedykoľvek ľahko zložiť, vďaka krídlovým maticiam. Pri ukladaní tak nezaberie veľa miesta. Hlavný spínač kosačky je vybavený bezpečnostným tlačidlom, ktoré zabraňuje náhodnému nechcenému spusteniu. Skrinka spínača je opatrená závesom pre pripevnenie kábla - odľahčovač pnutia kábla.

Texty uvádzané ako popis funkcií produktov v žiadnom prípade neslúžia ako návod na použitie. Pri používaní prosím postupujte v súlade s užívateľským manuálom, ktorý je súčasťou dodávky produktu.

Riwall RPM 4120 P

 

 • vynikajáci nizkoobjemový motor s ľahkým štartovaním a systémom OHV
 • nízka spotreba, vysoký točivý moment aj pri kosení v hustej tráve
 • funkcia 3 v1: zber, mulčovanie, zadné vyhadzovanie
 • mulčovacia záslepka a deflektor zadného vyhadzovania súčasťou dodávky
 • primer pre ľahký štart
 • mäkčenná rukoväť
 • skladacie riadítka pre uľahčenie transportu
 • nastavenie výšky kosenia 6 pozícii na každom kolese
 • plastový kôš s pohodlným madlom
 • predný plastový nárazník chrániaci pred poškodením pri práci okolo obrubníkov, rastlín a pod.
 • ideálna pre prácu na záhrade o veľkosti cca 800 m2

Výkon motora - maximálny  (kW/HP): 1,5 / 2

Typ motora 99 cm3, T 100 OHV, 4-takt

Objem motora  (ccm): 99

Záber  (cm): 41

Objem koša  (l): 40, plast

Nastavenie výšky kosenia 25-75 mm, 6 pozic

Podvozok

PP

Mulčovanie

Áno

Priemer kolies predné/zadné  (mm): 150/175

Zadný deflektor

Áno

Objem palivovej nádrže  (l): 0.6

Objem olejovej náplne  (l): 0.45

Guličkové ložiska

Nie

Indikátor naplnenia koša

Nie

Bočný deflektor

Nie

Bočné výhadzovanie

Nie

FIELDMANN FZR 2040 E

FIELDMANN FZR 2040-E Elektrická kosačka 50001549

 • Motor: ELEKTROMOTOR
 • Príkon: 1800 W
 • Záber kosenia: 420 mm
 • Centrálne nastavenie kosenia: ÁNO
 • Poč. Pozícií nastavenia výšky: 2
 • Výška kosenia: 25/85 mm
 • Objem zberného koša: 50 l (plastový)

Indikátor zaplnenia koša ÁNO

Spínač cez celé madlo - možné ovládať obomi rukami

Výškovo nastaviteľné madlo s možnosťou úplného sklopenia

 • Sklopné madlo: ÁNO
 • Výškovo nastaviteľné madlo: ÁNO
 • Manipulačné madlo: ÁNO
 • Odporúčaná pracovná plocha: 900 m2
 • Hmotnosť: 16 kg

Aktuálne najvýkonnejší model, ktorý nájdete v ponuke Fieldmann. Elektromotor s príkonom 1 800 W a záber kosenia 420 mm umožňuje starostlivosť o trávnik aj na rozľahlejších plochách. Objemný plastový kôš je vybavený ukazovateľom zaplnenia a tiež jazykom, ktorý pri vysypanie zabráni vypadnutiu zvyškov trávy na trávnik. Nastavenie výšky kosenia sa vykonáva centrálne a vyberať možno z 11 polôh v rozsahu 25 - 85 mm. Spínač motora cez celé madlo umožňuje ovládať kosačku pravou aj ľavou rukou. Výšku madla je možné prispôsobiť obsluhe, a za účelom minimalizácie skladovacích priestorov možno madlo úplne zložiť. Odporučená plocha sekania 900 m2.

Elektrické kosačky nájdu svoje uplatnenie na menších trávnatých plochách či predzáhradkách našich domov. Medzi ich hlavné výhody patrí priaznivá obstarávacia cena, tichý a ekologickú prevádzku, ľahká manipulácia, minimálne nároky na údržbu, nízka hmotnosť a nenáročné podmienky skladovania. Pri práci však budete závislí na prívodu elektrickej energie a budete musieť manipulovať s prívodným káblom.

O značke Fieldmann / Produkty vyrábané srdcom

Fieldmann - značka náradie pre dom aj záhradu na slovenskom trhu. Môže sa pochváliť zaujímavou škálou ľahko ovládateľných strojov so sviežim a nevšedným dizajnom. Pre túto značku charakteristická farebná kombinácia dodáva náradie hravosť a sviežosť. A s takým náradím je skutočne radosť o záhradu starať.

Fieldmann je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám náročného spotrebiteľa: uľahčuje prácu a šetrí čas, je ergonomický, bezpečný, ľahko ovládateľný, prináša najnovšie trendy a poskytuje maximálny komfort pri práci na záhrade, v dome i dielni.

Hoci to podľa názvu nevyzerá, jedná sa o rýdzo českú značku. FIELDMANN je značka s českým manažmentom a zázemím silnej spoločnosti, ktorá na trh uviedla už celý rad značiek zvučných mien. Manažéri a technici zodpovední za výrobky Fieldmann dbajú na vysoké nároky značky a aktívne sa venujú rozširovanie portfólia kvalitných výrobkov.

Obchodné aj technickí špecialisti najmä na základe svojich skúseností, ktoré pozbierali u renomovaných firiem v oblasti záhradnej a hobby techniky, vyberajú tie najlepšie čínske výrobné závody, ktoré produkujú výrobky aj ďalších na trhu už etablovaných značiek.

Snaha celého tímu značky Fieldmann je ponúknuť zákazníkom produkty za priaznivé ceny, produkty v kvalitnom prevedení spĺňajúca súčasné trendy a ktoré maximálne ctí všetky bezpečnostné a ergonomické parametre.

ILUSTRAČNÉ FOTO

ELEM garden technic TDTAC41P

Motorová kosačka (99cc)

Motor 4 taktný OHV (99cc)

Rozsah záberu: 41cm

Ocelové šasi

 • Priemer kolies: 7"
 • Zberný kôš: 40L

Zadné vyhadzovanie

Hmotnosť 23kg

Individuálna regulácia výšky kosenia - 3 pozície (30 až 75mm)

ELEM garden techník je belgická firma vyrábajúca záhradnú techniku - kosačky, plotostrihy, krovinorezy, motorové píly a mnoho ďalšieho

Návod pre používanie

FIELDMANN FZR 4010 B

Benzínová kosačka FZR 4010-B Fieldmann - parametre 4-taktný motor OHV s obsahom 99 cm3/1,75 kW

Záber kosenia 40 cm, Plastové šasi

Oceľový podvozok

Centrálne nastavenie výšky kosenia - 10 pozícií, 25-75 mm

Látkový zberný kôš 45 l redukujúcí priechodnosť prachu

Kolesá s ložiskami

Sklopná rukoväť pre dobré skladovanie

Hmotnosť: 26,5 kg

Odporúčaná plocha kosenia do 800 m2

Benzínová kosačka FZR 4010-B Fieldmann - popis

Benzínová kosačka FZR 4010-B? Fieldmann.

Základný model benzínovej kosačky s oceľovým šasi a vlastným pohonom.

S pojazdom.

Štvortaktný motor OHV s objemom 99 cm3.

Záber kosenia 40 cm. 7 pozície nastavenia výšky kosenia - každé koliesko samostatne.

Látkový kôš s objemom 40 l redukujúci prístupnosť prachu.

Kolesá s guličkovými ložiskami.

Možnosť sklopenia madla.

Odporúčaná plocha kosenia 800 m2.

Benzínové kosačky sa uplatnia najčastejšie pri údržberozľahlých trávnatých plôch a v záhradách s terénnym prevýšením.

Odolnosť benzínovej kosačke FZR 4010-B? prináša aj oceľové šasi.

Benzínové kosačky Fieldmann sú vybvené výkonnými motormi, a to aj renomované značky Briggs & Stratton, ktoré patria k nakvalitnejším a najspolahlivejším na svete.

Kosačky Fieldmann disponujú váčšími kolieskami, takže dobre prekonávajú nerovnosti terénu, navyše sú kolesá uložené na guľičkových ložiskách, čo predlžuje ich životnosť a zlepšuje otáčanie kolies. Všetky modely benzínových kosačiek Fieldmann umožňujú centrálne nastavenie výšky kosenia.

STIGA COMBI E40

Ak máte trávnik menších rozmerov a chcete sa oň profesionálne starať, je tento model kosačky STIGA určený práve pre Vás. STIGA COMBI 40E je vybavená elektromotorom s výkonom 1600 W. Šírka záberu noža je 40 cm, nastavenie výšky kosenia je centrálne v rozpätí od 25 do 75 mm. Typ kosenia si môžete zvoliť buď mulčovanie, zadné vyhadzovanie alebo zber do koša na trávu s objemom 40 litrov. Kolesá má model COMBI 40E uložené v klzných ložiskách. Skelet kosačky je vyrobený z polypropylénu, vďaka tomu je kosačka ľahká - váži iba 16 kg a tak je manipulácia s ňou nenáročná.

Motor 1600 W

Skelet

Polypropylén

Typ vyhadzovania

Zberný kôš, mulčovanie, zadné vyhadzovanie

Pracovný záber 40 cm

Nastavenie výšky kosenia

Centrálne, 6-stup., 25-75 mm

Pojazd

Nie

Zberný kôš

Plastový, 40 litrov

Priemer kolies 150 / 250 mm

Ložiská kolies

Klzné

Hmotnosť 16 kg ...
Zaujímate sa kompletnú starostlivosť o trávnik? Tak si nechajte poradiť ešte viac: