Klasické fotoaparáty

Fujifilm Instax Mini 70

Fujifilm Instax Mini 70 je kompaktný a medzi užívateľmi mimoriadne obľúbený model fotoaparátu, ktorý môžete so sebou vziať kamkoľvek. Svojou nízkou hmotnosťou a malými rozmermi Vás nijako neobťažuje. Spolu s ním môžete vytvoriť množstvo instantných fotografií rozmerov 62x46mm, z ktorých budete nadšení nielen Vy, ale aj Vaši najbližší. Bude skvelým spoločníkom či už na oslavách, večierkoch, v prírode alebo večernom posedení. Vyznačuje sa mimoriadne jednoduchým používaním, prijateľnou cenou i atraktívnym prevedením, ktorým budete doslova neprehliadnuteľný. Výsledkom budú vždy ohromné zábery vysokej kvality. Hravo si poradí aj so zlým osvetlením. Zrkadlo na prednej strane oceníte pri autoportrétoch.

Fujifilm Instax Mini 9

Prichádza INSTAX MINI 9 - fotoaparát s okamžitou tlačou fotografie, v piatich príťažlivých a veselých farbách. Oproti Instax mini 8 má navyše zrkadielko pre selfie a širokouhlú predsádku, ktorá umožňuje fotoaparátu zaostriť na objekt vzdialený už od 35 cm.

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) predstavuje nový instantný fotoaparát (okamžitá fotografia) Instax mini 9. Tvar tela a jednoduchá obsluha sú identické s úspešným predchodcom - modelom Instax mini 8.

Nové, veselé farby fotoaparátov dopĺňajú vylepšenia ako zrkadielko a širokouhlá predsádka na objektíve, ktoré pomáhajú docieliť kvalitnejšie fotografie selfie. Automatické meranie expozície pre správne nastavenie clony ako aj režim high-key prebral so svojho predchodcu.

Štýlový, kompaktný fotoaparát je výborným spoločníkom na oslavách, festivaloch a rôznych podujatiach, kde jednoducho a hravo zachytí zábavu a radosť na retro fotografiách. Mini 9 prichádza v piatich trendových farbách: "Flamingo Pink", "Lime Green", "Cobalt Blue", "Smoky White" a "Ice Blue" , ktoré oslovia mnohých mladých fotografov s citom pre neobyčajný dizajn.

Okamžitá fotografia zažíva v posledných rokoch výrazný nárast popularity a našla si svojich prívržencov vo všetkých vekových kategóriách. Každý záber je unikátny a zachytáva jedinečný okamžik, a stáva sa príťažlivejší ako more editovateľných digitálnych záberov.

Instax mini 9 je novinkou v rodine fotoaparátov mini 70, mini 90, WIDE 300 a tlačiarni pre smartfóny Instax SHARE SP-2. Fotoaparáty Instax mini" a tlačiareň SHARE SP-2 používajú farebné filmy "Instax mini" vrátane, nedávno na trh uvedeného, čiernobieleho filmu Monochrome.

Špecifikácia

 • Názov výrobku: Instax mini 9
 • Film: FUJIFILM instax mini film
 • Rozmer fotografie: 62 mm × 46 mm
 • Objektív: 2 komponenty, 2 elementy, f=60 mm, 1:12.7
 • Hľadáčik: Hľadáčik s reálnym obrazom 0.37× s vyznačením stredu záberu
 • Zaostrovanie: 0.6 m až nekonečno
 • Rýchlosť uzávierky: 1/60 sek.
 • Nastavenie expozície: Manuálny prstencový volič na objektíve (LED indikátor optimálneho nastavenia)
 • Vysúvanie filmu: Automatické
 • Čas vyvolania fotografie: Približne 90 sekúnd (v závislosti na teplote okolia)
 • Blesk: Odpaľuje pri každom stlačení spúšte (automatické nastavenie intenzity záblesku). Čas dobitia blesku: 0.2 sek. až 6 sek. (pri použití nových batérií).
 • Rozsah pôsobenia blesku: 0.6 m - 2.7 m
 • Napájanie: Dve alkalické batérie typu AA 1.5V
 • Výdrž nových batérií: 100 záberov (cca 10 filmových náplní).
 • Automatické vypnutie fotoaparátu: 5 min
 • Ostatné: Mechanické počítadlo (ukazovateľ) počtu listov filmu vo fotoaparáte, ktoré sú k dispozícii na fotografovanie.
 • Rozmery: 116 mm × 118.3 mm × 68.2 mm
 • Hmotnosť: 307g (bez batérií, popruhu a filmu)

Odkaz na stránku výrobcu

Fujifilm Instax Wide 300

Fotoaparát pre každého

Fotoaparát FUJIFILM Instax WIDE 300 osloví každého nadšenca a milovníka fotografií všetkých vekových kategórií. Zaobstaráte s ním krásne momentky aj fotografie z dovolenky, ktoré navyše môžete hneď ukázať alebo darovať svojim priateľom či rodine.

Snímky rýchlosťou blesku

Fotoaparát vám umožní pochváliť sa snímkami počas okamihu. Fotoaparát totiž umožňuje ich okamžitú tlač. Fotografie sú navyše dvakrát tak široké v porovnaní s Instax mini, ich rozmer je totiž 86 x 108 mm. S fotoaparátom FUJIFILM Instax WIDE 300 si tak užijete veľa zábavy. Buďte kreatívni, je len na vás, čo všetko na vašich fotografiách zachytíte.

Automatické zaostrovanie a režim ostrenia

Motorom poháňané automatické zaostrovanie vám uľahčí robenie snímok na krátku vzdialenosť 0,9 až 3 metra. Režim ostrenia vám umožní robiť krajinky alebo vzdialenejšie objekty, ak ho nastavíte na diaľku 3 metre až nekonečno.

Close-up objektív

S close-up objektívom zaobstaráte snímky aj na vzdialenosť 40 cm. Objektív navyše rozširuje rozsah fotenia, takže sa na snímku vojde všetko, čo si prajete. Oceníte to pri robení makro snímok kvetov alebo napríklad hmyzu.

Expozičné režimy

Hoci sú expozičné režimy automatické, môžete si ich prispôsobiť svojej nálade, a to vďaka možnosti zosvetlenia alebo stmavenia snímky.

Automatický blesk

Automatický blesk s účinnosťou do cca 3 metrov oceníte pri fotení za menej priaznivých podmienok. Blesk sa dobije v priebehu niekoľkých sekúnd, o čom vás informuje červená LED kontrolka. Ďalej je tu aj možnosť priblesknutia Fill in Flash pri fotení objektov s osvetleným pozadím.

Displej

Na zadnej strane fotoaparátu je umiestnený displej, ktorý vás informuje o počte zostávajúcich nevyfotených snímok a o nastavení jasu alebo priblesknutí.

Súčasť balenia

Súčasťou balenia je popruh pre pohodlné nosenie, close-up šošovka, 4 kusy batérií AA a samozrejme návod.

FujiFilm Instax Square SQ10

1. 

Vylepšená obrazová kvalita, ktorá môže povýšiť  "bežný záber" na "umelecké dielko".  

SQ10 je prvým hybridným fotoaparátom vybaveným digitálnym obrazovým senzorom a technológou digitálneho spracovania obrazu. Tieto technológie umožňujú zaznamenať jasnejšie zábery v zhoršených svetelných podmienkach (interiér, nočné scény) a zábery z krátkych vzdialeností už od 10cm vďaka automatickému nastaveniu expozície, detekcii ľudí a automatickému zaostrovaniu.   2. 

Rôzne možnosti úpravy záberov 

Kombináciou troch základných nastavení ? farebných filtrov s rôznymi efektmi, nastavenie vinetácie a jasu je možné dať výrazu fotografie celkom špecifickú atmosféru.

Tieto základné nastavenia možno voliť pred fotografovaním alebo po odfotografovaní kompozície.   3. 

Priateľské užívateľské rozhranie

Voliče a tlačidlá nastavení umiestnené v zadnej časti fotoaparátu a grafické rozhranie, umožňujú sledovať na LCD monitore aktuálny stav pri úprave záberu, vytvárajú pri práci s fotografiou pocit jednoduchosti a pohody od záznamu, cez úpravu až po tlač.  

Od roku 1998, kedy boli fotoaparáty instax oficiálne uvedené na trh, sa tieto výrobky stretávajú s neobyčajným záujmom a dodnes sa ich na celom svete predalo viac ako 25 miliónov. Vďaka tomu sa stal instax v uplynulých rokoch  svetovým lídrom na trhu s výrobkami umožňujúcimi okamžitú tlač fotografií.   -        

Vysoká obrazová kvalita vďaka kombinácii digitálnych technológií a existujúcemu systému instax. -        

Nové technológie umožnili dosiahnuť lepšiu kontrolu nad jasom a možnosťou zaostrovania, čo je zreteľné na výstupoch z fotoaparátu. -        

Nočné scény  -        

Fotografovanie zblízka -        

Jednoduchá obsluha s LCD monitorom, voliče a tlačidlá na zadnej strane fotoaparátu. -        

Tri tlačidlá umiestnené v hornej časti kruhového voliča slúžia na voľbu 3 základných nastavení ? desať rôznych filtrov, vinetácia (úprava svetla v okrajoch záberu) a nastavenie jasu. Spomínané úpravy možno kontinuálne sledovať na LCD monitore počas nastavovania kompozície záberu pred fotografovaním a počas úprav záberov pred tlačou (zoomovanie).  

Rôzne režimy fotografovania a kreatívne funkcie pre spracovanie obrazu na dosiahnutie plnej atraktivity štvorcového formátu fotografie  

Desať rôznych farebných a saturačných filtrov, účinok dramatických vinet, ktorý môže nastaviť intenzitu svetla obvodovej časti obrazu a nastavenie jasu - to sú tri hlavné funkcie SQ10 a umožňujú užívateľom zvýrazniť umelecký aspekt ich fotografie. Filtre sú vynikajúcim nástrojom, ktorý umožňuje užívateľom zvýšiť sýtosť farieb alebo pridať retro alebo vintage vzhľad fotografie.  

Základné parametre

Obrazový senzor: 1/4-in., CMOS s primárnym farebným filtrom

Efektívne rozlíšenie: 1920 x 1920

Pamäťové médium: Vnútorná pamäť/ pamäťová karta microSD/microSDHC

Kapacita záznamu: Vnútorná pamäť : cca 50 súborov, Karta microSD/microSDHC: cca 1000 súborov (po 1 gigabyte)

Ohnisková vzdialenosť: Pevná - 28.5 mm (35-mm format ekvivalent)

Clona:

F2.4

Systém automatického ostrenia (autofocus): Single AF (s detekciou kontrastu TTL, ktorý je vybavený AF prisvetlením)

Rozsah ostrenia: 10cm až  ?

Rýchlosť uzávierky: 1/29500 sec. až 1/2 sec. (režim Auto), maximum 10 sec. (režim Bulb)

Citlivosť:

ISO 100 to 1600 (Auto)

Nastavenie expozície: Programované AE

Meranie: 256-segmentové meranie cez objektív (TTL), Multi meranie

Vyváženie bielej: Automatické

Blesk:

 • Režimy: auto/vynútený/vypnutý/pomalá synchronizácia/odstránenie červených očí.
 • Dosah: približne 50 cm až 8 m.

Fotografický režim: Štandard, zdvojená expozícia, režim Bulb

Samospúšť: 2 rôzne časy : cca 10 sekúnd a cca 2 sekundy

Obrazové efekty: 10 farebných filtrov, nastavenie jasu a vinetovania v 19 stupňoch

Fukcie prehrávania: Orezávanie a multiprehrávanie snímok

KODAK SUC Fun Flash 27 12exp

Objektív fotoaparátu Kodak SUC Fun Flash 27 + 12exp je založený na princípe Fixfocus a optimálna vzdialenosť fotografovanie je od 1m až po nekonečno. Fotoaparát svojim vlastníkom poskytuje snímky s ľahko mäkkým podaním, ktoré svoje uplatnenie môže nájsť napríklad pri portrétovanie pred hradbami stredovekej tvrze. Farebné podanie snímok zdôrazňuje teplé odtiene snímanej reality, ktoré preto pôsobí živým a dynamickým dojmom. Citlivosť vloženého filmu Kodak je 400 ISO a jeho dĺžka je 27 + 12 snímok. Ovládanie fotoaparátu je natoľko jednoduché, že aj malé dieťa si s ním bude vedieť rady. Optika aj telo fotoaparátu je vyrobené z recyklovateľného plastu, a preto jeho jednorazové použitie nezaťažuje životné prostredie.

Fujifilm Instax Mini 8

Lahký a kompaktný, štýlový Instax Mini 8. Fantastický pomocník pre tých, ktorý sa radi bavia, ideálny spolocník na párty alebo dovolenku. Zameriavanie aj blesk sú automatické, takže si nemusíte robit starosti s nastavovaním. Obsluha je jednoduchá - stací zaškrtnút LED indikátor expozície a stlacit spúšt, krásne farebné fotografie o velkosti kreditnej karty sú pripravené v priebehu niekolkých minút - ostré a jasné.

Kodak Neptun

Odolný KODAK NEPTUN Aqua Sport patří do kategorie kinofilmových jednorázových fotoaparátů. Už nemusíte mít strach o svůj fotoaparát při výstupu na sklálu, jízdě na tobogánu. Pryžový gumový Kodak Neptun je malých rozměrů a můžete jej mít u sebe kdekoliv a za každého počasí. Je nárazuvzdorný a voděodolný až do 15 m. Fotoaparát obsahuje vysoce citlý film ISO 800 s 27 snímky. PARAMETRY: Barva: modrá Hmotnost: 160 g Rozměry š x v h mm: 132 x 119 x 53 Typ filmu: ISO 800 délka 27 snímků

Fujifilm Instax Mini 8S

Štýlový digitálny fotoaparát FUJIFILM INSTAX MINI 8 je roztomilý a kompaktný. Ponúka vám zaujímavý dizajn, ktorý vás osloví. Jeho ružové farebné prevedenie je nezameniteľné a okúzli každého okolo vás. Analógový fotoaparát ponúka vyvážené fotografie. S otočným ovládačom jasu rýchlo a jednoducho nastavíte správny jas pre vaše fotografie. Analógový fotoaparát sám určí najvhodnejšiu hodnotu jasu pre snímanie fotografie a s príslušnou kontrolkou vás informuje o vhodnom nastavení. Snímanie je veľmi jednoduché a okamžité. V priebehu okamihu môžete vytvoriť kvalitné fotografie v režime High-key.

Fujifilm Instax Mini 25

Posunúť zábavu na vyššiu úroveň nie je s týmto instantným fotoaparátom problém. Umožňuje vytvoriť starým i mladým nadšencom fotografie okamžitý suvenír z podujatia kliknutím na spúšť. Kvalitný objektív Fujinon v kombinácii s filmom Instax Mini zaručujú vynikajúce fotografie. S ďaľšími možnosťami nastavenia expozície a príslušenstvom pre širokouhlé zábery umožňuje zachytiť zábery v najrôznejších situáciach a následne vyrobiť fotografie o veľkosti kreditnej karty za pár minút, čo posúva zábavu na vyššiu úroveň. Rozmery 112.0 (Š) × 121.0(V) × 50.5(H) mm. Hmotnosť 275g (bez batérií, popruhu a filmu). Balenie obsahuje instax fotoaparát, 2x CR2 akumulátory, makro predsádku a popruh.

Fujifilm Instax Mini 90

Fujifilm Instax Mini 90 je instantný fotoaparát, ktoré oceníte či už počas bežného dňa, ale napríklad aj na oslavách, večierkoch alebo pri posedení s priateľmi. V priebehu krátkej chvíle tak vytvoríte snímku v hmotnej podobe, ktorá sa Vám už nestratí či už v telefóne, digitálnom fotoaparáte alebo notebooku. Svojim kompaktným prevedením ho môžete mať stále pri sebe. Ste tak stále pripravený na použitie. Vizuálne spracovanie za tým technickým vôbec nezaostáva. Model ponúka dokonalý vzhľad, jednoduché používanie i množstvo režimov, ktoré sú vhodné pre rôzne príležitosti. Napája sa pomocou Li-Ion batérie NP-45A. Výkonným bleskom zabezpečuje dostatok svetla pre danú vzdialenosť. Pomocou efektu high-key alebo low-key si ľahko prispôsobíte jas.

Kodak Sport Camera

Základné vlastnosti:

 •      GPS: Nie
 •      Mikrofón: Nie
 •      Rýchlosť záznamu (720p): Nevzťahuje sa
 •      Wifi: Nie
 •      Vodotesný: áno

MINOX Digital Classic Camera 14.0

Fotoaparát MINOX Digital Classic Camera 14.0

Mladý extravagantný miniaturizovaný MINOX, už dlho patrí medzi svetovo vyhľadávanú klasiku. S novým Digital Classic Camera 14.0, MINOX teraz predstavuje 14 megapixelové vydanie tejto klasiky. Navrhnutý vo fascinujúcom detaile a so sofistikovaným elegantným designom. Nový MINOX Digital Classic Camera je príkladom prvotriedneho nemeckého inžinierstva z päťdesiatych rokov. Toto malé geniálne majstrovské dielo v mierke 1:3 nie je žiadny obyčajný digitálny fotoaparát. Nadčasovej elegancii a presnosti mechaniky len ťažko odoláte.

Technické parametre

Blesk

kompatibilný s klasickým bleskom fotoaparátu MINOX

Clona

F 2.4

Display

2.0’’ TFT LCD

Externá pamäť

voliteľné SD karty až do 32 GB

Formát súborov

foto – JPEG, video - AVI

Napájanie

nabíjateľná Lítium-iónová batéria, USB kábel

Objektív

5-prvková sklenená šošovka s IR filtrom skla

Obrazový snímač

14 Mega Pixelov, CMOS Sensor

Ohnisková vzdialenosť objektívu

7.4 mm

Rozlíšenie fotografie

4.352 x 3.264 pixelov (JPEG)

Rozlíšenie videa

640 x 480 pixelov (AVI)

Rozsah zaostrenia fotoaparátu

0.5 m, 1m, nekonečno

Rýchlosť uzávierky

automaticky

Samospúšť

10 sekúnd

Vyváženie bielej farby

automaticky

Zoom

4x digitálny zoom

Rozmery

Hĺbka

47 mm

Hmotnosť

113.5 g

Šírka

74 mm

Výška

49 mm

Máte radi Klasické fotoaparáty? Navštívte sekciu Klasické fotoaparáty a vyberte si práve ten váš na pesiazona .