Digitálne kamery

Sony HDR-CX240

FullHD videokamera Handycam; záznam na kartu (Micro SD / MemoryStick micro), nový obrazový procesor BIONZ X, snímač  Exmor R ™ CMOS (2.51 Mpix), elektronická stabilizace obrazu SteadyShot ™ s režimem ActiveMode, objektiv ZEISS Vario-Tessar, 27x optický / 54x ClearImage zoom / 320x digitální zoom; ohnisková vzdálenost 29.8 – 804 mm, záznamový kodek AVCHD (50i / 50p) a MP4 (25p); možnost současného záznamu AVCHD & MP4 pro pozdější snadné sdílení (Dual Video Recording); fotografie JPEG (2.29 Mpix); obrazové efekty; otočný display 6.7 cm (2.7“; 230.000 pix); funkce MotionShot video pro dodatečnou analýzu pohybu ve scéně („rozfázování“ pohybu); vestavěný USB kabel v poutku (přenos dat a nabíjení); napájení Lithium akumulátorem NP-BX1 (součást balení); výstup Micro HDMI; nabíjení pomocí dodávané USB nabíječky malých rozměrů; barva černá

Sony HDR-PJ410

Pamäťová kamera SONY ponúka maximum flexibility pri vytváraní záberov či videozáznamov. Vybavená je širokouhlým objektívom ZEISS 26,8, ktorý ponúka až 30-násobný optický zoom, vďaka čomu sa dostanete bližšie k vašim objektom.

Kamera má zabudovaný aj projektor, ktorý umožňuje premietanie záznamov na vašu stenu. Objektív ZEISS spolu s obrazovým snímačom Exmor R® CMOS a procesorom BIONZ X™ sú ideálnou kombináciou na spracovanie obrazu s ideálnym obrazovým výkonom. Kamera je vybavená aj technológiou Wi-Fi a NFC, vďaka ktorým môžete prenášať vaše súbory do vášho smartfónu či tabletu.


Silná kombinácia pre vynikajúce výsledky
Pamäťová kamera SONY HDR-PJ410B.CEN je vybavená kvalitným širokouhlým objektívom ZEISS 26,8 mm, obrazovým snímačom Exmor R® CMOS a procesorom BIONZ X™, ktorí tvoria ideálnu kombináciu pre spracovanie obrazu s vynikajúcim obrazovým výkonom.

Širokouhlý objektív
Širokouhlý objektív kamery ponúka možnosť 30-násobného optického priblíženia vašich objektov. Vaše fotografie sú snímané v spotrebiteľskom formáte XAVC S, ktorý bol vyvinutý z profesionálneho formátu a umožňuje nasnímanie scén s úžasnými detailmi. Vďaka vysokej bitovej rýchlosti 50 Mb/s môžete pri nahrávaní vo formáte na vašich fotografiách zachytiť viac a s neuveriteľnými detailmi, ktoré nikto neprehliadne.

Obrazový snímač Exmor R® CMOS
O spracovanie obrazu a rýchle prevody údajov sa stará procesor BIONZ X™. Dvojnásobnú citlivosť na svetlo prináša obrazový snímač Exmor R® CMOS, ktorý umožňuje zachytenie jedinečného obrazu aj pri slabom osvetlení.

Videozáznamy s vysokou kvalitou
Všetky videozáznamy môžete snímať so stabilným obrazom a to aj počas chôdze alebo pri priblížení vášho objektu. Stabilizácia obrazu vyvažuje chvenie a to až o 13 x 1 efektívnejšie než bežný režim. Nahrávanie akčných videozáznamov vo vysokom rozlíšení je možné vďaka formátu XAVC S (HD 50Mb/s), ktorý je založený na profesionálnom formáte. S pomocou kamery SONY HDR-PJ410B.CEN môžete jednoducho nasnímať a zdieľať všetky vaše videá s prechodovými efektmi a hudbou.

Sony FDR-AX33

Oživte spomienky vo veľkom štýle s kamkordérom s rozlíšením 4K. Nahrávanie v rozlíšení 4K Ultra HD, ktoré je štyrikrát detailnejšie ako vysoké rozlíšenie Full HD. Minimalizácia efektu chvejúcich sa rúk s optickou stabilizáciou Balanced Optical SteadyShot. Predstavte si špičkové výsledky z každej perspektívy s 29,8 mm objektívom ZEISS Vario-Sonnar T. Intuitívne ovládanie hlavných parametrov snímania pomocou manuálneho prstenca. Všetko zabudované v kompaktnom tele.

Pokročilé funkcie snímania. Vychutnajte si jedinečné možnosti prispôsobenia pomocou ergonomických prvkov manuálneho ovládania. Používajte intuitívny multifunkčný prstenec na nastavenie transfokácie, zaostrenia, expozície, clony, rýchlosti uzávierky, posunu AE alebo režimu vyváženia bielej po použití manuálneho tlačidla na výber režimu. Elektronický hľadáčik zobrazí presnú ukážku snímky.

Ovládanie viacerých kamier. Viac záberov znamená viac príležitostí na úpravu. Jednoduché nahrávanie záznamu z rôznych uhlov pomocou kamier priamo pripojených ku kamkordéru FDR-AXP33 alebo spúšťaných bezdrôtovo. Ovládanie viacerých kamier uľahčuje synchronizáciu nastavení snímania na všetkých zariadeniach.

Zabudovaný projektor. Snímajte a prehrávajte záznam na tom istom zariadení. Projektor so svietivosťou 50 lúmenov premietne vaše videá alebo iný obsah prostredníctvom externého vstupu na akúkoľvek rovnú premietaciu plochu.

Výnimočná kvalita obrazu. Pri nahrávaní vo formáte XAVC S, ktorý bol vyvinutý na báze profesionálneho formátu XAVC, sa využíva rozlíšenie 4K Ultra HD a vysoká bitová rýchlosť pri zázname neuveriteľnej kvality. Údaje formátu XAVC S sú komprimované, takže práca s nimi je jednoduchšia aj pre bežného používateľa.

Duálne nahrávanie videa. Nahrávajte dve videá súčasne - jedno v najvyššej kvalite vo formáte XAVC S alebo AVCHD a druhé vo formáte MP4. Vďaka tomu získate súčasne malý súbor pripravený na okamžité zdieľanie a veľký súbor profesionálnej kvality na ďalšie úpravy.

Funkcia Motion Shot Video. Táto praktická funkcia umožňuje prehrávanie dramatických sekvencií prekrývajúcich sa obrázkov, na ktorých môžete sledovať každý moment akcie. Je to výkonný nástroj na analýzu pohybu pri športe na obrazovke. Počas prehrávania môžete nastaviť interval medzi snímkami alebo prehrávanie prerušiť a nasnímať fotografie na zdieľanie s priateľmi.

Detekcia tvárí a funkcia Smile Shutter. Použite funkciu detekcie tváre pre optimálne zaostrenie, expozíciu a nastavenie farieb pri snímaní ľudí, ktorí sú tým najdôležitejším v zábere. Jednoduchým dotykom na tvár osoby na obrazovke LCD môžete nastaviť jej prioritu. Vďaka funkcií Smile Shutter kamkordér FDR-AXP33 automaticky nasníma zábery čarovných (hoci často letmých) úsmevov aj počas záznamu videa.

AF so zameraním. Umožňuje lepšie sledovať pohybujúce sa objekty vďaka neustálemu využitiu najvhodnejšieho bodu automatického zaostrenia a zároveň pomáha prispôsobiť veľkosť cieľovej oblasti vlastnostiam snímaného objektu. Vďaka pokroku v oblasti automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu teraz funguje ešte presnejšie, takže stačí objekt zamerať a môžete precízne snímať, aj keď sa rýchlo pohybuje.

Diaľkové ovládanie jedným dotykom a zdieľanie jedným dotykom. Diaľkové ovládanie jedným dotykom umožňuje používať smartfón alebo tablet ako hľadáčik a diaľkový ovládač pre digitálny fotoaparát a zdieľanie jedným dotykom umožňuje prenos fotografií a videí z fotoaparátu. Nainštalovaním aplikácie PlayMemories Mobile do smartfónu alebo tabletu so systémom Android s podporou technológie NFC sa môžete vyhnúť zložitému nastavovaniu a vytvoriť bezdrôtové pripojenie jednoduchým priložením zariadenia k fotoaparátu. Teraz ste pripravení ovládať fotoaparát pomocou smartfónu a nasnímať predtým nedosiahnuteľné zábery alebo jednoducho byť na skupinovej snímke a využiť okamžitý prenos do smartfónu na zdieľanie v sociálnych sieťach. Nemáte zariadenie s technológiou NFC? Žiadny problém. Zariadenia môžete spárovať aj manuálne.

Rozlíšenie: 4K 3840 x 2160 (25p), Full HD 1920 x 1080 (50p)
Objektív: ZEISS Vario-Sonnar T, ohnisková vzdialenosť 3,8 - 38 mm (29,8 - 298 mm v prepočte na 35 mm film), clona F1,8 - F3,4, 6 lamiel clony, priemer filtra 52 mm
Snímač: Exmor R CMOS typu 1/2,3 (7,76 mm) so zadným osvetlením, rozlíšenie 8,29 MPx pre video, 10,3 MPx pre fotografie
Obrazový procesor BIONZ X
10x optický zoom, 120x digitálny zoom
Optická stabilizácia Balanced Optical SteadyShot s aktívnym režimom
Displej: uhlopriečka 3"/7,5 cm, rozlíšenie 921 600 bodov, dotykový, typ Xtra Fine LCD, ovládanie jasu
Hľadáčik: elektronický 0,24"/0,6 cm, farebný ekvivalent 1 555 200 bodov
Projektor: svetelný výstup 50 lm, rozlíšenie 854 x 480, projekčná vzdialenosť od 0,5 m
WiFi IEEE 802.11b/g/n 2,4 GHz, NFC
Kompresia MPEG4-AVC/H.264
Automatické zaostrenie na základe kontrastu
Vyváženie bielej: Automaticky, Exteriér, Interiér, Jedným stlačením
Rýchlosť uzávierky: 1/6 s - 1/10 000 s
Nočný režim NightShot
Funkcia Motion Shot Video
Detekcia tvárí a funkcia Smile Shutter
Režim Golf Shot
Ovládanie viacerých kamier
Režimy prehrávania: Highlight Movie Maker, prehrávanie rozlíšenia 4K v rozlíšení Full HD s rozšíreným vzorkovaním, prehrávanie s orezaním obsahu, prezentácia (statické zábery)
Integrovaný mikrofón Dolby Digital 5.1, automatická redukcia hluku vetra, funkcia potlačenia hlasu snímajúceho
Integrovaný blesk
Mono reproduktor
Záznamové médiá: pamäťové karty SD, SDHC, SDXC, Memory Stick PRO Duo (Mark 2), Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo
HDMI, micro USB, kompozitný obrazový výstup, výstup pre slúchadlá, vstup pre mikrofón
Napájanie: nabíjateľná batéria NP-FV70, nabíjanie cez USB
Rozmery (ŠVH): 75 x 78,5 x 155 mm (vrátane batérie)
Hmotnosť: 725 g (vrátane batérie)

Sony FDR-AX53

Sony FDR-AXP 53 je prvotriedna 4K videokamera s vyváženým optickým stabilizátorom obrazu SteadyShot a rýchlym automatickým zaostrovaním. Nová štruktúra mikrofónu dokonale zachytí okolitú atmosféru. S FDR-AX53 máte pokročilé možnosti ovládania expozičného času a clony. Kamera disponuje objektívom Carl Zeiss s 20x optickým zoomom (30x výkonný) f / 2 - f / 3,8, elektronickým hľadáčikom, dotykovým LCD displejom a Wi-Fi modulom s technológiou NFC pre jednoduché zdieľanie snímok a ovládania kamery.

 • Záznam 4K Ultra HD (3840 x 2160)
 • Vyvážený optický stabilizátor obrazu SteadyShot s päťosým inteligentným aktívnym režimom
 • 26,8mm širokoúhly objektiv ZEISS(R) Vario-Sonnar(R) T*
 • 20násobný optický zoom s 30/40násobným (4K/HD) zoomom s čistým obrazom
 • Všestranné manuálne nastavenie

GARMIN VIRB Ultra 30

Nová akčná kamera Garmin VIRB Ultra 30 s G-Metrix zachytáva bohaté zábery vo vysokom rozlíšení v kvalite až 4K/30 fps, s funkciou ovládania hlasom a je vybavená dotykovým LCD displejom. VIRB Ultra 30 tak ako jej predchodcovia dokáže ukázať ako ďaleko, ako rýchlo a ako vysoko ste šli! Toto zabezpečuje G-Metrix systém pomocou GPS a ďalších senzorov. Je tiež vybavená hlasovým ovládaním, takže stačí povedať správnu frázu a kamera spustí, pozastaví nahrávanie videa. Dotykový LCD displej oceníte hlavne pri rýchlom ovládaní a mikrofón, ktorý dokonca sníma cez vodotesné púzdro. Navyše môžete vysielať naživo svoje video zážitky priateľom cez video kanály alebo sociálne siete.

Ultra HD 4K akčná kamera s 3-osou stabilizáciu obrazu a dátovými vrstvami.

Ultra HD 4K/30 fps zábery s dotykovým 1,75" displejom, ktorý vám umožní vidieť, čo je práve natáčané. Zachytáva hladké a plynulé video, bez ohľadu na terén (stabilizáciu obrazu je možné použiť len do 1080p/60 fps).

Spúšťajte, zastavujte záznam bez použitia rúk pomocou hlasového ovládania alebo zhotovujte fotografie pre zapamätanie konkrétneho okamihu.

Vstavané senzory pre zachytenie GPS s dát G-Metrix™, ktoré dokážu ako ďaleko, ako vysoko a ako rýchlo ste išli Vysoko citlivý mikrofón zachytí čistý zvuk dokonca aj vo vodotesnom puzdre (vodotesnosť do 40 metrov).

G-Metrix systém

Zachyťte relevantné dáta o vašom športovom výkone s G-Metrix technológiou, vrátane rýchlosti, nadmorskej výšky, G-Force (preťaženie) a dokonca aj srdcové tepu. Vstavaný GPS Garmin (10 Hz) a ďalšie senzory automaticky zaznamenávajú údaje, takže môžete ľahko vložiť do záznamu grafy a ukazovatele, a tak dokázať, ako ďaleko, ako vysoko a ako rýchlo ste išli. Ďalšie kompatibilné senzory Garmin a zariadenia, ktoré sa dajú spárovať s kamerou VIRB rozširujú ovládanie kamery a poskytujú detailné a merateľné údaje šité na mieru vašej činnosti:

 • Snímač pulzu - pulzomer (HRM) - PREMIUM
 • ANT+ snímač rýchlosti + snímač kadencie (bicykel)
 • HRM-Run™ pulzomer s akcelerometrom
 • tempe™ - externý snímač teploty prostredia

Živé HD vysielanie (streamovanie)

S mobilnou aplikáciou VIRB®, vás delí len jeden dotyk od zdieľania svojich HD záberov s masami pomocou živých prenosov na YouTube®. Takže až sa nabudúce budete túlať po horách na bicykli alebo budete stáť v prvom rade na neuveriteľnom koncerte, nemusíte čakať a viete sa ihneď podeliť o zážitky a pocity.

Spracovanie videa

VIRB™ Edit desktop aplikácia slúži na spracovanie nasnímaných záberov z vašej kamery a zároveň ich dokáže kombinovať s GPS a ďalšími dátami z kompatibilného zariadenia značky Garmin.

VIRB Edit pre PC - Vyžaduje Windows® 7 a novší.

Stiahnuť

VIRB Edit pre Mac® - Vyžaduje OS X Lion (10.9) a novší.

Stiahnuť

Samozrejmosťou je aj mobilná aplikácia Garmin VIRB, v ktorej vidíte snímaný obraz na živo a nastavujte v nej režimy snímania kamery atď.

Aplikácia je dostupná pre mobilné zariadenia s OS Apple iOS a Android.

Parametre

 • Video - obrazový procesor pre rôzne režimy videa: 4K@30 fps; 2.7K@60 fps; 1080p@120 fps; 720p@240 fps; 480p@300 fps
 • Foto v kvalite 12MPix, 8MPix; Photo Burst (sekvenčné snímanie) a Time Lapse (časozber)
 • Karta - podpora formátu microSD až do 128GB s triedou 10 a vyššou
 • Vymeniteľná batéria - Lítiovo-iónový (Li-Ion) akumulátorom s kapacitou 1 250 mAh a so záznamom až 2 hodiny (1080p, 30 fps)
 • Dotykový displej - ovládanie pomocou farebného dotykového displeja aj cez vodotesné púzdro
 • ANT+ - bezdrôtová technológia ANT+™ (10m) pre pripojenie voliteľného diaľkového ovládania a ďalšieho kompatibilného príslušenstva Garmin
 • Bluetooth konektivita - vďaka technológii Bluetooth® Audio sa kamera bezdrôtovo pripojí k Bluetooth® headsetu alebo k mikrofónu pre zachytenie zvuku vo vysokej kvalite
 • WiFi - integrované WiFi pre diaľkové ovládanie alebo pre kompletné nastavenie kamery, živý náhľad a prehrávanie na smartfóne

Obsah balenia

 • akčná kamera VIRB ULTRA 30
 • vodotesné púzdro do 40 m
 • dvierka na púzdro
 • 32 GB micro SDHC karta
 • Lítium-Iónový (Li-Ion) akumulátor
 • nabíjací/dátový kábel (mini USB kábel)
 • montáž/základňa na rovný povrch (nalepovacia)
 • montáž/základňa na zakrivený povrch (nalepovacia)
 • štandardný a vertikálny montážny adaptér
 • krátke rameno
 • dlhé rameno
 • dlhá upevňovacia skrutka (1ks)
 • krátka upevňovacia skrutka (2ks)
 • imbusový kľúč
 • sada proti zahmlievaniu objektívu
 • nálepka Garmin VIRB
 • návod v SK jazyku

Forever SC-410

outdoorová kamera, 4Mpix/ 5Mpix/ 8Mpix/ 12Mpix, 2” LCD, 4K Ultra HD (25 fps), Wi-Fi,dálkové ovládání,micro SDXC do 64 GB, vodeodolná do 30m

PANASONIC HC-V380

Podrobnosti:

 • Inteligentné 90-násobné priblíženie/50-násobné optické priblíženie
 • Bezdrôtová viacnásobná kamera na súbežné zaznamenávanie vzrušených tvárí
 • Funkcia Level Shot a 5-osová detekcia chvenia rúk
 • 28-milimetrový širokouhlý objektív
 • Funkcia Wi-Fi
 • Snímač BSI Sensor

Keď používate inteligentné 90-násobné priblíženie, technológia inteligentného rozlíšenia vám umožňuje snímať pomocou veľkého priblíženia a súčasne zachová rozlíšenie snímky. Získate ostré snímky vysokodetailných objektov bez rozmazaných okrajov.

Pomocou rozhrania Wi-Fi možno pripojiť až tri smartfóny a na dva z nich nahrávať súbežne záznam vo vedľajších oknách. Dva obrazy vo vedľajších oknách možno navzájom vymieňať a taktiež možno prepínať ich polohy zobrazenia. Vďaka tomu možno snímať z viacerých uhlov a pohľadov s cieľom dosiahnuť emocionálny účinok, ktorý nemožno dosiahnuť s použitím jednej kamery.

Funkcia Level Shot automaticky rozpoznáva a koriguje naklonenie zachytených snímok. Nastavenie možno upraviť v troch úrovniach (vypnuté, normálne, silné) v závislosti od podmienok snímania. Stabilizátor HYBRID O.I.S. + (optický stabilizátor obrazu) používa päťosovú korekciu na dokonalé potlačenie rozmazania v celom rozsahu od širokouhlých záberov až po zábery nasnímané pomocou funkcie výkonného priblíženia. Umožňuje to zachytávať ostré, jasné snímky bez rozmazania takmer v každej snímanej situácii.

Vďaka 28 mm širokému uhlu* sa do záberu zmestí viac ľudí a väčšia časť pozadia. Táto funkcia je mimoriadne užitočná, keď chcete urobiť skupinovú snímku v malej miestnosti. Objekty sa na ňu zmestia aj vtedy, keď snímate zblízka, čo umožňuje mikrofónom zaznamenať aj tiché zvuky. * Ekvivalent 35 mm fotoaparátu

Súčasťou modelu HC-V380 je funkcia Detský monitor, ktorá umožňuje kontrolovať bábätko spiace v inej miestnosti pomocou kamkordéra, ktorý je pripojený k domácej sieti prostredníctvom smartfónu. Môžete sa prihovoriť bábätku pomocou smartfónu alebo si nechať zaslať oznámenie na svoj smartfón, keď zariadenie rozpozná plač bábätka či iný zvuk. Zároveň môžete vysielať video naživo cez internet prostredníctvom služby USTREAM.

Odkaz na stránku výrobcu

Forever SC-500

Kvalitní Forever 360 kamera SC-500, 4k, wifi CAMSPORTSC-500 za 141.7 €.

Sony FDR-X1000

Akčná kamera

Úžasná akcia, ohromujúce 4K. Vaše dobrodružstvá budú vďaka špičkovej kvalite obrazu 4K, redukcii rozmazania a ďalším funkciám kamkordéra FDR-X1000V na obrazovke rovnako vzrušujúce ako v skutočnosti.

Jedinečné snímky jedinečných exteriérov. Vychutnajte si rozlíšenie 4K kamkordéra Action Cam a pokročilé funkcie. Najnovší kamkordér Action Cam FDR-X1000V od Sony spája všetky funkcie, na ktoré skúsení používatelia čakali. Kvalita obrazu v rozlíšení 4K je porovnateľná s kvalitou hollywoodskych trhákov, profesionálny kodek XAVC S zabezpečuje dokonalé zábery a záznam s vysokou bitovou rýchlosťou a praktické funkcie, napríklad Highlight Movie Maker, pomáhajú premeniť videá na majstrovské dielo.

Odolná kamera, jasná voľba. Na snímanie s predstavivosťou, ktorá nemá hraníc. Kamkordér FDR-X1000V je pripravený ísť kamkoľvek. Jeho prevedenie triedy IPX4 odolné voči postriekaniu vodou zvládne každú nepriazeň vlhkého počasia, napríklad hmlu alebo mrholenie. Pre náročnejšie zábery je vybavený vodotesným puzdrom, s ktorým môžete snímať až do hĺbky 10 m, so špeciálnym krytom na potápanie však zvládnete aj neuveriteľných 60 metrov. Súčasne je odolný voči horúčave, prachu a piesku. Takže svoje ďalšie dobrodružstvo môžete plánovať bez obmedzení.

Snímajte aj pri slabom osvetlení vďaka snímaču Exmor R CMOS. Verne reprodukuje každý aspekt scény aj pri slabom osvetlení. Jedinečný dizajn snímača Exmor R CMOS presúva vodiče za fotografické plochy zachytávajúce svetlo, čím výrazne zvyšuje citlivosť a znižuje šum. V kombinácii s vyššou rýchlosťou paralelného spracovania signálu a rýchlejšou konverziou signálu dosahujú snímky vyšší dynamický rozsah a čisté bohaté odtiene s intenzívnejšími detailmi.

Procesor BIONZ X pre dokonalé detaily a štruktúru. Každý digitálny fotoaparát konvertuje svetlo zachytené snímačom na nádherné digitálne fotografie. Technológia umožňujúca túto konverziu je rovnako dôležitá ako objektív alebo snímač s vysokým rozlíšením. Spoločnosť Sony preto vyvinula vynikajúci procesor BIONZ X, ktorý vytvára prirodzenejšie detaily, realistickejší obraz, bohatšie odtiene a potláča šum pri snímaní fotografií aj videozáznamov.

Pokročilá stabilizácia obrazu SteadyShot eliminuje otrasy a rozmazanie. Od skalnatých horských chodníkov po vzrušujúcu cyklotúru - všade chcete nasnímať ostré čisté video, ktoré nadchne všetkých divákov. A k tomu pokročilá technológia SteadyShot, ktorá efektívnejšie potláča vibrácie s nízkou amplitúdou - napríklad pri použití helikoptér na diaľkové ovládanie. Môžete tak teraz snímať pomocou dronu nádherné čisté panoramatické zábery bez chvenia.

Manuálne ovládanie pre profesionálne videá. Objavte sofistikované funkcie záznamu videa v profesionálnej kvalite. Použite pokročilé manuálne nastavenia, ako sú vyváženie bielej a posun AE, pri optimalizácii jasu a odtieňov na zladenie so záznamom z iných kamkordérov a jednoduchšiu úpravu videa.

Telo + vodotesné puzdro

 • Rozlíšenie: 4K 3840 x 2160 (30p, 24p), Full HD 1920 x 1080 (60p, 50p), 1280 x 720 (120p), 800 x 480 (240p)
 • Objektív: ZEISS Tessar, uhol záberu až 170°
 • Snímač: 1/2,3" Exmor R CMOS so zadným osvetlením, rozlíšenie 8,8 MPx

Ohnisková vzdialenosť f = 17,1 mm (170°), f = 21,8 mm (120°)

Clona: F2,8

Elektronická stabilizácia obrazu SteadyShot

Procesor na spracovanie obrazu BIONZ X

 • Vyváženie bielej: automaticky/vlastné
 • Rýchlosť uzávierky: 1/30 - 1/10 000 s

Potlačenie šumu

 • Sériové snímanie: 10 sn./s/1 s, 5 sn./s/2 s a 2 sn./s/5 s
 • Motion Shot LE: 10 sn./s/1 s, 5 sn./s/2 se a 2 sn./s/5 s

Potlačenie hluku vetra

Intervalové snímanie: 5, 10, 30 alebo 60 sekúnd

Prenos naživo

Nahrávanie v slučke: 5, 20, 60 alebo 120 minút alebo bez obmedzenia

Fotografie s rozlíšením 8,8 MPx

Zabudovaný stereofónny mikrofón

Mono reproduktor

Vodotesnosť, odolnosť voči prachu a otrasom s dodávaným puzdrom SPK-X1

Záznamové médiá: Memory Stick Micro a Micro SD/SDHC/SDXC

Micro HDMI, micro USB, stereo minikonektor

 • Napájanie: akumulátor 3,6 V (NP-BX1)
 • Rozmery (ŠVH): 24,4 x 51,7 x 88,9 mm
 • Hmotnosť: 114 g (vrátane batérie)
 • Farba: biela
 • Dodávané príslušenstvo: kábel micro USB, lepiaci držiak (VCT-AM1), súprava nabíjateľných batérií (NP-BX1), vodotesné puzdro (SPK-X1)

Sony FDR-X3000

Sony FDR-X3000R je akčná videokamera, ktorá dokáže nahrávať v Ultra HD 4K rozlíšení takže si vaše zážitky vychutnáte v tej najlepšej kvalite. Obrazový procesor BIONZ X a objektív ZEISS Tessar zaistia, že všetko čo nahráte bude v najlepšej kvalite a s nízkym skreslením detailov. Špeciálny snímač Exmor R CMOS prináša vyššiu citlivosť pri slabom osvetlení. Optická stabilizácia eliminujete chvenie a vaše zábery sú tak stabilnejšie. Vďaka diaľkovému ovládaniu ktoré sa dá použiť aj ako ozdoba na ruku môžete ovládať jednoducho všetky funkcie.

Garmin VIRB 360

Popis produktu:
Vodotěsná 360° akční kamera s GPS, rozlišením 5.7K a prostorovým audio záznamem. Garmin VIRB 360 je odolná, akční, 360° kamera s GPS, rozlišením 5.7K/30fps a čtyřmi mikrofony pro vysoce kvalitní, prostorový záznam zvuku. V rozlišení 4k nabízí kamera navíc sférickou stabilizaci s eliminací roztřesení videa při záznamu akčních sportů.
Jednou z nejzajímavějších funkcí kamery je plný 360° záznam videa pomocí dvou sférických objektivů. Kamera je při rozlišení až do 4K/30fps schopná spojovat obrazy obou objektivů přímo v kameře a výsledný záznam je proto k dispozici okamžitě, bez nutnosti následného zpracování v počítači. Video z kamery se dá z kamery po ukončení záznamu jednoduše kopírovat nebo dokonce živě během záznamu sdílet.
Podobně, jako jiné kamery řady VIRB, i VIRB360 je vybaven vysocecitlivým GPS přijímačem a řadou dodatečných senzorů se záznamem G-Metrix™ dat a možností vložení širokého spektra informací přímo do 360° videozáznamu. Mezi podobnými daty může být rychlost pohybu, nadmořská výška, přetížení, směr pohybu a celá řada dalších informací. Kameru je dokonce možné propojit s dalšími přídavnými senzory a i jejich data vložit do videa. Pomocí dodatečných senzorů je možné ve videu sledovat srdeční tep, kadenci, výkon, teplotu a další veličiny.
Kamera VIRB 360 je přirozeně vodotěsná do 10m bez nutnosti použití dodatečného pouzdra. Kamera je vybavena dobíjecím, výměnným akumulátorem s výdrží až 1 hodinu záznamu na jedno nabití. Kamera je schopna kromě videozáznamu pořizovat i 360° sférické fotografie s rozlišením 15 MPix. Kamera je vybavena vlastním displejem čitelným na přímém slunci se zobrazením základních údajů o stavu nabití baterie, zbývající kapacitě paměti nebo aktuálně používaném video režimu. Pomocí displeje a tlačítek na kameře je možné přímo na kameře měnit potřebná nastavení. Kamera VIRB 360 je navíc vybavena Wi-Fi®, Bluetooth®, ANT+™ a NFC bezdrátovými technologiemi. Kamera je vybavena unikátní kompaktní trojnožkou, kterou je možné možné použít i jako praktický držák kamery. Kameru je po odmontování trojnožky možné upevnit pomocí standardního stativového závitu nebo pomocí standardních držáků akčních kamer. Kamera používá pro záznam výměnné datové karty formátu microSD s kapacitou až 128GB.
Akcelerometr: Ano
Audio/video vstup/výstup: Ano
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Baterie - typ: dobíjecí Li-Ion (vyměnitelná)
Baterie - výdrž: až 1hod. 5min.
Bezdrátové připojení ANT+: Ano
Bezdrátové připojení Bluetooth®: Ano
Bezdrátové připojení NFC: Ano
Bezdrátové připojení Wi-Fi®: Ano
Časosběrné snímání: Ano, více módů (2 - 60 sekund)
Digitální fotoaparát: Ano
Displej - rozlišení, ŠxV:
Displej - úhlopříčka: 1,08" (27,47 mm)
Dotykový displej: Ne
Formát signálu: NTSC + PAL
Formát souboru: *.mp4
Foto tlačítko: Ano
Gyroskop: Ano
HD video 1080p: 120, 60 fps
HD video 3,5K: 60 fps, 1760x1760 (2 soubory), 360° Unstitched
HD video 4K: 30 fps, 3840x2160, 360° Stitched
HD video 5,7K: 30 fps, 2880x2880 (2 soubory), 360° Unstitched
HD video 5K: 30 fps, 2496x2496 (2 soubory), 360° Unstitched
HDMI výstup: Ano
Hlasové ovládání přístroje: Ano
Hmotnost: 133g bez baterie, 160g včetně baterie
Kompas: Ano, elektronický ze signálu GPS/Glonass (funguje jen při pohybu)
Kompatibilita s ANT+® snímači (např.srdečního tepu HR, kadence, teploty atd.): Ano
Kompatibilita s VIRB® app aplikací: Ano
Kompatibilita s VIRB® Edit: Ano
Mikrofon: Ano, 4x pro prostorový zvuk
Mikrofon externí:
Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístroje: Ano (komp.zařízení Garmin, mobilní aplikace)
Napájený stojánek: Ano, volitelně
Odolná konstrukce: Ano
Ovládání jedním tlačítkem: Ano
PC propojení: USB
Profesionální mód: vyvážení bílé, expozice
Provozní teplota: 0°C až +40°C
Rozlišení/sekvence fotografií: až 15 MPx
Rozměry zařízení, ŠxVxH: 39 x 59,3 x 69,8 mm
Slot/y pro paměťovou/é kartu/y: microSD™ (až 128GB) - karta není v balení
Stabilizace obrazu: Ano, sférická, až do rozlišení 4K, 3 módy
Synchronizace více kamer:
Vestavěná paměť: Ne
VIRB® záznam: Ano
Voděodolnost: Ano, IP x7 (Chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr.)
Vysocecitlivý přijímač GLONASS: Ano
Vysocecitlivý přijímač GPS: Ano
Zorný úhel objektivu: 360° (2x 180°) horizontálně i vertikálně

Canon HF G40

Power Kit má 1 ks batérie Canon BP 820 navyše.

Doprajte si výnimočnú obrazovú kvalitu a profesionálne ovládanie s videokamerou LEGRIA HF G40. Všestranný model s jednoduchou obsluhou, vynikajúcou optikou, snímačom HD CMOS PRO a širokým dynamickým rozsahom kompaktných rozmerov, vďaka čomu ho udržíte v jednej ruke.

Vyjadrite svoju kreativitu prostredníctvom videí v profesionálnej kvalite

Výnimočná všestrannosť v prevedení do ruky

Pokročilé možnosti snímania a pripojenia

Využite možnosť prispôsobenia ovládania na rýchly prístup k rôznym funkciám

Pohotovo zachyťte všetko dianie vo forme kreatívnych záberov

Pozrite sa zbližša na produkt Canon LEGRIA HF G40

Profesionálna kvalita videí

Snímajte videá vo výnimočnej kvalite AVCHD 1080p s vysokou bitovou rýchlosťou a variabilnou snímkovou frekvenciou pri ľubovolných svetelných podmienkach vďaka bohatej ponuke profesionálnych funkcií a manuálnych ovládacích prvkov. Medzi ne patria napríklad vysokocitlivý snímač CMOS typu 1/2,84, veľká 8-lamelová clona, režimy so širokým dynamickým rozsahom a prioritou jasných tónov či výkonná optická stabilizácia obrazu.

Všestranné snímanie z ruky

LEGRIA HF G40 ponúka nesmierne bohaté možnosti v kompaktných rozmeroch umožňujúcich snímanie jednou rukou. Snímajte široké krajiny aj detailné priblížené zábery pomocou svetelného širokouhlého objektívu s 20x zoomom a clonou f/1,8, navyše s možnosťou simultánneho záznamu vo formátoch AVCHD a MP4. Nakláňateľný hľadáčik s vysokým rozlíšením umožňuje používanie v stiesnených priestoroch a snímanie z neštandardných uhlov.

Rozšírená možnosť pripojenia

Vďaka rozhraniu Wi-Fi môžete snímať pomocou inteligentného zariadenia a ovládať pritom rýchlosť uzávierky, zaostrenie aj expozíciu. Široká paleta pokročilých možností pripojenia zahŕňa zásuvky na mikrofón a slúchadlá, priame HDMI a AV OUT, vylepšené minisánky, držiak na statív, konektor USB a dva otvory na kartu SD. Za pomoci voliteľného príslušenstva je zároveň možné zaznamenať informácie o geografickej polohe.

Rýchle prispôsobiteľné ovládanie

Pohotový prístup ku kľúčovým funkciám umožňujú intuitívne ponuky na dotykovej obrazovke, ktoré dopĺňa automatické zaostrovanie dotykom s pamäťou zaostrenia. Ovládanie urýchľuje prepínanie funkcie prstenca medzi zoomom a zaostrením spolu s nastaviteľnými funkčnými tlačidlami a voličom, vďaka ktorým máte najpoužívanejšie funkcie vždy poruke, aby vám neunikol jediný záber.

Link na stránku výrobcu Pre viac info kliknute TU
Nie je to tak dávno, kedy domáca videokamera bola neohrabaná ťažká škatuľa, ktorú nosiť nebola žiadna slasť. Lenže moderné digitálne kamery majú minimalistické rozmery a intuitívne ovládanie. Takéto mini kamery nahrávajú záznam na rôzne typy pamäťových médií. Na výber máte integrovanú pamäť, HDD, DVD aj mini DVD, ale najrozšírenejšie sú pamäťové karty pre ich cenovú dostupnosť i kompaktné rozmery. Momentálne sa najviac predávajú HD kamery, ktoré disponujú Full HD rozlíšením, pre skutočne ostrý obraz. No kamerám nechýbajú ani funkcie fotoaparátu, blesk, stabilizátor obrazu či iné funkcie podľa výbavy. A opomenúť by sme nemali ani špeciálne typy kamier. Prvé sú web kamery, ako už názov napovedá, vhodné na video komunikáciu cez internet. A druhé sú pevné a odolné mini kamery, vhodné pre športových i filmových nadšencov do extrémnych situácií.