Plotové nožnice GardenGoom, sú anglický vynález, ktorý dokáže strihať, zbierať a mulčovať v jednom kroku. Áno dobre čítate. Tiež som bol milo prekvapený, že sa niekto odhodlal vymyslieť niečo tak jedinečné a praktické. Moja zvedavoť mi nedala , tak som začal zisťovať ako fungujú a bol som ešte viac prekvapeny po zhliadnutí všetkých informácii, že to fakt funguje. Aby ste mi verili tak pripájam video, ktoré ma presvedčilo:

Bol som tak užasnutý, že som si objednal najsilnejšiu verziu, predsa niesom dáke b-éčko :)... V priebehu dvoch dní som už mašinku testoval u seba na záhrade, samozrejm finálne strihanie zahájim až v jeseni, ale pokušenie odskúšať ako to funguje bolo silnejšie. Na moje prekvapenie, sila motora je ohromujúca takže odporúčam pri spustení držať pevne v rukách!

Po mojom teste možem zhodnotiť nasledovné, plotové nožnice GardenGroom, sú kŕasne designové plotové nožnice, ich sila je ohromujúca, strihajú dreviny až do 2cm. Počas strihania odstrihnuté časti posúva do zbernej nádoby, príadne veľkokapacitného vaku presne ako kosačka. Sem tam jemný odpad vypadne zo žacej hlavy, ale v prípade ak Vám to padne na trávnik tak nevadí, lebo je to pomleté na jemné kúsočky, ktoré v tráve zhnijú a pohnoja ju. Ak máte okolo dreviny štrk, odporučil by som rozprestrieť plachtu, aby sa Vám štrk nezašpinil od jemných úlomkov.

Nazbieraný odpad je rozsekaný na mulč, ktorý je 10 krát menšieho objemu ako odpad po strihaní klasickými plotovými nožnicami a je ho možné rovno vysypať do kompostu bez potreby ďaľšieho spracovania.

Po osobnej skúsenosti už klasické plotové nožnice nechcem.