Znie to skvele , avšak mnohí si to ešte stále predstavia ako drahú a komplikovanú záležitosť.  V skutočnosti to však už je úplne inak.

Na Slovensko  minulý rok dorazila nová bezdrôtová technológia Z-wave, ktorá zažíva celosvetový boom.  Už viac netreba ťahať špeciálne káble od každej zástrčky alebo vypínača, aby ste mohli ovládať svetlo či spotrebič. So Z-wave technológiou sa prenášajú povely bezdrôtovo!

Aké sú výhody domácej inteligencie fungujúcej na Z-wave?

Čistá inštalácia: bez stavebných úprav, káblov, vŕtania a upratovania... umiestnite modul alebo senzor kam si prajete a je to ... a keď si to rozmyslíte (alebo sa presťahujete),  jednoducho si systém vezmete so sebou.

Niekoľkonásobne nižšia cena ako pri klasických riešeniach a produktoch,  odpadáva nutnosť platiť za kabeláž a dlhé rozsiahle inštalácie

Rozšíriteľnosť systému: nemusíte si automatizovať všetko hneď, alebo neskôr ľutovať rozhodnutia... môžete začať len s osvetlením alebo obývačkou a postupne pridať aj kúrenie, multimédiá, zavlažovanie alebo ďalšie časti domu či bytu..

Technológia Mesh: každý modul signál prijíma aj vysiela, takže nemusí byť v dosahu riadiacej jednotky – domáceho centra (Home Centrum), stačí ak je v dosahu iného modulu, ktorý mu signál posunie. Môžete teda umiestniť domáce centrum hocikde v dome a signál si nájde cestu. (nie ako pri wifi, ktorú musíte umiestniť tak aby mala dosah všade)

Bez obmedzení: na trhu je dostupných už viac ako 1000 kompatibilných produktov fungujúcich na Z-wave od rôznych výrobcov, takže nie ste obmedzovaný vo výbere toho najlepšieho na jednu značku.

Kompletné riešenie inteligentného bývania prináša www.HomeSystem.sk  Po prieskume a testovaní produktov na celosvetovom trhu sme ako základ nášho systému zvolili spoločnosť FIBARO, ktorej produkty dopĺňame o ďalšie najlepšie  produkty značiek ako Vision, Global Cache,  Danfoss ...

Čo môžete ovládať v inteligentnom dome?

Osvetlenie, RGBW pásy, Kúrenie, Klimatizácia, Zavlažovanie, Elektrické zariadenia a zásuvky, ovládanie motorov, žalúzií a brán, bezpečnosť a IP kamery, Multimédiá (TV, HIFI, …) …

Okrem starého manuálneho ovládania budete vedieť cez Počítač, Tablet a Mobil zapnúť, vypnúť, nastaviť a skontrolovať: svetlá, radiátory, kúrenie, elektrické spotrebiče, zásuvky, IP  kamery, zavlažovanie, klimatizáciu, žalúzie... a to buď z domu alebo odkiaľkoľvek  na svete!  Sedíte v práci a nie ste si istý či ste vypli žehličku alebo zhasli svetlo? Žiadny problém! Skontrolujte a urobte to na diaľku. Konečne už nemusíte svoju myseľ zaťažovať pochybnosťami.

Inteligencia spočíva v tom, že okrem ovládania viete svoj dom naučiť Vašim zvykom a potrebám.  Napríklad ak ste odišli z domu, po 10 minútach bez pohybu sa všetko v dome vypne – kúrenie, svetlo, vybrané spotrebiče a zásuvky a dostanete o tom notifikáciu na mobil. Alebo ak večer po 11.30 je pohyb v dome, svetlá sa zapnú len na 35%, alebo v pracovných dňoch po východe slnka sa odostrú žalúzie a spustí sa Vaša obľúbená rádio stanica, otvorí sa okno  a zasvieti sa v kúpeľní svetlo keď sa postavíte z postele. Alebo ak idete pozerať film, jedným tlačítkom to oznámite domu a on už zariadi ostatné – stiahne žalúzie,  vypne svetlá, rozsvieti RGBW pás, zvýši kúrenie o dva stupne, vypne rádio..  Možností je nekonečno …

Úspora energie je tiež veľká výhoda. Dokážete ušetriť od 20% až do 35%. Napríklad stmievaním svetiel keď nie sú potrebné na 100%, alebo si maximálnu svietivosť svetiel nastavte na 85% - Vy si to nevšimnete a automaticky šetríte pri každom zapnutí svetla, alebo pri kúrení zabráňte prekurovaniu keď sa vetrá, vykúrte si domov až pred príchodom z práce alebo si nastavte príjemnú teplotu len v miestnostiach kde sa niekto nachádza... Viete si tiež skontrolovať spotrebu elektrickej energie určitého zariadenia či vybranej miestnosti a to aktuálnu spotrebu alebo históriu spotreby.  Systém automaticky skontroluje, či vonku pršalo alebo bude pršať predtým, ako spustí zavlažovanie...

Bezpečnosť je tiež veľmi dôležitá. Posilnite už existujúci bezpečnostný systém, alebo si vytvorte oddelený alarm za pomoci automatizácie. Pohybové senzory Vás vedia notifikáciou na mobil upozorniť, ak je niekto vo Vašej spálni, ak sa vo Vašej neprítomnosti niekto objaví pred dverami, dostanete na email fotku z vchodovej kamery, alebo ak senzor dymu zachytí začínajúci požiar alebo senzor vytopenia ucíti prvé kvapky z poškodenej trubky či práčky, tiež Vás o tom informujú. Vy tak viete zareagovať skôr, ako je neskoro, alebo prednastavte ako sa má dom správať – pri pohybe v neprítomnosti pošle fotku, rozbliká svetlo, rozozvučí sirénu... Odchádzate z domu a chcete aktivovať alarm avšak máte otvorené zadné okno – systém Vás na otvorené okno hneď upozorní.

Multimédiá: dosť bolo osobitným ovládačom na všetko s obrovským počtom tlačítok, ktoré nikdy nevyužívate.  S HomeSystem si v aplikácií vytvoríte jeden ovládač na všetko, do ktorého vložíte len tlačítka aké chcete!

Využitie systému je naozaj široké a iba Vaša predstavivosť je  jeho limitom!

Ako vlastne systém funguje a čo potrebujem?

Základom je Domáce centrum (riadiaca jednotka), ktoré prijíma informácie od senzorov (žiadny pohyb), vyhodnotí ich (nikto nie je v dome už 10 minút) a rozhodne čo majú moduly vykonať (všetky stmievače vypnite svetlo v celom dome), alebo dajte príkaz domácemu centru Vy sám pomocou PC, tabletu či mobilu a on vykoná pomocou modulov Vašu požiadavku.

Na inteligentný dom teda potrebujete: mozog systému – riadiacu jednotku (Fibaro Home centrum Lite, Fibaro Home centrum 2), senzory (pohybu, dymu, teploty, vytopenia..) a moduly/ovládače (stmievač, relátko, ovládač motorov a brán, zásuvka, ovládač pre multimédiá, hlavice na radiátory … )

Byt si viete ľahko zariadiť do 2000€, domček do 3000€ a na obrovský dom už nebudete viac potrebovať desaťtisíce!

Ako postupovať ak Vás inteligentná inštalácia zaujala? Navštívte stránku www.homesystem.sk , kde sa dozviete viac, kontaktujte nás priamo na stránke, telefonicky alebo mailom, alebo si dajte vypracovať cenovú ponuku.