V tomto období keď mnohý z nás ani len nepomyslia na kúrenie výrobcovia krbových vložiek sa pripravujú na už onedlho prichádzajúcu sezónu. Nová sezóna prináša aj nové výrobky a tým spojené dizajny ktoré začali byť žiadanými u klientov. Pri nákupe sa klient ako laik riadi hlavne vzhľadom konkretného výrobku a málo z nás vie že veľmi dôležitými sú aj možnosti spaľovania v krbe. Nové výrobky zatiaľ nepoznanej rady krbových vložiek Termovision pripravili preto niekoľko typov rád krbových vložiek pre menej náročnejších ale aj pre tých náročných vo veľmi dobrých cenách.

  • pri najzákladnejšom rade ide hlavne o cenu. Kvalita liatiny tu je dodržaná ale krb má len základný systém spaľovania, primárny číže vzduch prechádza cez rošty a spotreba paliva je privysoká. Výrobca myslel aj na radu s ozdobným sklom a úzkym rámom dvierok ktorý sa stal v súčasnosti veľmi žiadaný, aj na radu s mosadznými dvierkami.

  • v druhom rade vznikli výrobky vo veľmi zaujímavých cenách ktoré majú aj terciálny prívod vzduchu kde vzduch do ohniska krbu vchádza zo zadnej steny kozubu pričom vyháňa ťažké plyny a spaľovanie je preto efektívnejšie.

  • ako tretia rada sú výrobky ktoré majú nie len terciálny prívod vzduchu ale aj nasávanie na primárny okruch spaľovania z exteriéru. Krb pri svojom horený nespotrebuje vzduch z miestnosti kde je umiestnený ale nasáva si ho zvonku čím aj horenie v kozube je efektívnejšie

 

 

Pri kúpe kozubu by sme mali mať na mysli nie len jeho vzhľad, ale aj účinnosť krbovej vložky ktorá hovorí o efektivite spaľovania v ohnisku pretože čím vyššie je toto číslo tým viac dokážeme z drevnej hmoty získať energiu potrebnú na vykúrenie Vašej domácnosti a tým menej budeme vykurovať ulicu cez komín.