Ako každý organizmus na svete, aj ten ľudský má svoju určitú hladinu kyslosti. Táto hodnota sa označuje ako pH a poznať ju môžete najmä z rôznych reklám na žuvačky či zubné pasty. Ak je ľudské telo príliš prekyslené, prichádzajú na rad rôzne problémy so zubami, s kosťami či krvou. Túto hladinu kyslosti však majú aj naše intímne partie. Prečo to je dôležité?

Drvivá väčšina výrobkov určených na umývanie a sprchovanie má hladinu kyslosti okolo čísla 5, čo je v poriadku, pretože je to prirodzená hodnota pre pokožku. Na intímnych partiách je pokožka a sliznica oveľa jemnejšia a táto hodnota môže byť na týchto miestach aj o dve čísla menšia. To znamená, že väčšina týchto výrobkov nie sú určené pre umývanie na týchto miestach a navyše im môžu aj škodiť. Ak by ste ich pravidelne používali, odplatou by mohlo byť množenie veľkého množstva škodlivých baktérií spojení s podráždením, infekciami, zápachom a nepríjemným výtokom.

Pre intímnu hygienu by ste preto mali voliť výrobky, ktoré sú vyrobené a určené špeciálne pre ne. Pri ich kúpe je nutné sledovať, či sú určené práve na túto činnosť. Nemusíte sa báť – tieto výrobky majú tú správnu hodnotu kyslosti a sú taktiež testované renomovanými gynekológmi. Navyše vám v niektorých prípadoch tieto výrobky môžu pomáhať pri rôznych intímnych problémoch.

Pri intímnych problémoch rôzneho charakteru môžete siahnuť po chemických prípravkoch, tabletkách či krémoch, ktoré vám ponúka vaša najbližšia lekáreň. Tieto výrobky však majú jednu zásadnú nevýhodu a to práve tú, že sú chemické. Agresívna chémia vám môže pri vašom pomôcť, na druhej strane však vždy má vedľajšie účinky ktoré môžu zasiahnuť práve vás. Ak sa chcete týmto nepríjemnostiam vyhnúť, zvoliť by ste si mohli napríklad čisto prírodné produkty, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky na vaše zdravie.


(Zdroj: www.indonal.sk)

Jednou z takýchto výrobcov je známa značka Indonal. Ponúka vám čisto prírodný produkt, ktorý je výborným pri prevencii pred intímnymi chorobami a taktiež pri ich liečení. Zoznam liečiteľných chorôb je naozaj široký – či už ide o HPV vírusy spôsobujúce genitálne bradavice, pri bolesti v prsníkoch či cystách ale aj pri liečení nádorových ochorení. Indonal je taktiež ochranou pred infekciami spôsobenými HPV vírusmi a neovplyvňuje celkovú kyslosť organizmu ani intímnych partií. Viac info o intímnom zdraví nájdete na www.hab.sk.