To, že voda je pre fungovanie ľudského organizmu neuveriteľne dôležitá, nie je žiadna téma na dlhšiu diskusiu. U dospelého človeka tvorí takmer väčšinu hmotnosti tela a napomáha mu pri správnom trávení a metabolizme, pri regulácii jeho telesnej teploty a najmä pri prenose kyslíka a látok ku tkanivám a bunkám v ľudskom tele. Voda však nepodporuje iba správny chod ľudského organizmu, je rovnako dôležitou súčasťou pre celú zemeguľu – bez vody by nemohol fungovať žiadny život.

Balené vody vo väčšine prípadov prechádzajú veľmi zložitým chemickým procesom, ktorý musí prejsť ešte väčším množstvom schvaľovacích rutín a až potom môže byť tejto vode umožnené dostať sa na pulty obchodov. Balené minerálne vody prechádzajú z prírodných zdrojov, ktoré majú jedinečné zloženie minerálnych látok a toto zloženie musí byť jasne uvedené na etikete. Pri dlhodobom užívaní jednej značky však môže ľudský organizmus mať prebytok konkrétnych minerálnych látok, ktoré daná minerálna voda obsahuje, čo môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy. Z tohto dôvodu je nutné mať sa na pozore, v prípade, ak obľubujete iba jednu značku minerálnej vody, vaše telo by malo prijímať aj iné látky, ako iba tie, ktoré sú uvedené na fľaši.

Novým trendom v oblasti pití vody sa v posledných rokoch stala destilovaná voda. Podľa niektorých zdrojov je táto voda absolútne čistou, organickou a navyše má vynikajúce vlastnosti pri zbieraní odmietnutých látok v ľudskom tele. Čo však „zdravé“ magazíny zabudli uviesť, je fakt, že destilovaná voda znižuje koncentráciu elektrolytov a spôsobuje narušovanie prenosu vody medzi jednotlivými bunkami. Dlhodobé užívanie môže spôsobiť nedostatok sodíka a tiež zvýšiť riziko kardiovaskulárnych chorôb. Nie všetko zdravé musí byť naozaj zdravé!

Ak by ste predsa len chceli siahnuť po „inej“ vode ako tej, ktorá vám tečie z vodovodu, je tu pre vás ešte jedna možnosť. Ide o vodu značky KAQUN, ktorá pochádza z maďarskej chránenej krajinnej oblasti a k jej finalizácii voda prechádza špeciálnym procesom výroby, počas ktorého sa táto voda obohacuje o kyslík a tiež je upravená pomocou špeciálneho elektrolytického zariadenia. Výsledkom je voda s vlastnosťami vstrebávania potrebného kyslíku do celého tela, čím pozitívne ovplyvňuje nielen psychickú pohodu, ale aj tú fyzickú. Voda KAQUN bola podrobená detailnému výskumu Cytogenetickým a Imunulogickým oddelením Národného ústavu pre chemickú bezpečnosť, ktorý nezistil žiadne vedľajšie účinky užívania takejto vody a pri meraní sa pozitívne potvrdilo stúpnutie hladiny kyslíka pri užívaní tejto vody. Výsledkom je teda voda, ktorá je vhodná pre ľudí s chronickými ochoreniami, dýchacími problémami, pre pacientov s poškodenými orgánmi ale aj pre študentov či aktívnych športovcov.


(Zdroj: www.kaqun.sk)

Je len na Vás, ktorej vode dáte zelenú. Dôležité však je nikdy nezabúdať na pitný režim a dopriať telu to, čo potrebuje – tekutiny.

Viac informácií a porovnaní, tykajúcich sa pitného režimu nájdete na www.hab.sk.