Začnime tým najdôležitejším, ktorým je strih. Táto sezóna so sebou priniesla trend tzv.“oversized“ kabátov, ktoré sa stali veľmi populárnymi nielen u módnych blogerov, ale i u verejnosti. “Oversized“ kabáty sú kabáty voľnejšieho strihu. Dá sa povedať, že ide o kabáty, ktorých úlohou je pôsobiť väčšie a uvoľnenejšie. Avšak je potrebné podotknúť, že tento strih nelahodí každej postave. Vyhnúť by sa mu mali najmä nižšie dámy, dámy so širšími ramenami či dámy s tzv.postavou ala hruška. Tie naopak môžu siahnuť po osvedčenej klasike v podobe kabáta strihaného jemne do áčka s opaskom, ktorý vytvaruje pás a postava pôsobí súmernejšie.

Ďalším dôležitým bodom je farebný odtieň. Ak si kupujete kabát a chcete ho nosiť niekoľko sezón, siahnite po čiernej, béžovej či kamelovej. Tieto farby sa budú nosiť stále. Ak ste však typ, ktorý rád nasleduje módne trendy a vyčnieva z radu, tak kľudne siahnite po odtieňoch limetkovej, červenej či ružovej.

Ak sa neviete rozhodnúť akú dĺžku kabáta zvoliť, riadte sa podľa svojej výšky. Dámy s nižšou postavou by mali siahať po kabátoch tesne pod zadok alebo do pol stehien, dámy štandardnej výšky alebo vysoké dámy môžu siahnuť i po kabátoch tesne nad kolená. Vysoké dámy si môžu zároveň vybrať i kabáty pod kolená či dlhé kabáty. Pri kabátoch pod kolená však netreba veľmi riskovať. Môžu si ho dovoliť najmň dámy štíhlej postavy.

Či už sa rozhodnete pre klasiku alebo trend, stále majte napamäti: ak klasika tak kľudne výraznejšie doplnky, ak farebný trend, tak jednoduché čižmy či klasická kabelka v neutrálnych odtieňoch.