Ak sa vás táto téma týka, prvým krokom k zlepšeniu vášho zdravotného stavu môže byť úprava vašej stravy. Pre zlepšenie trávenia je odporúčané prijímať viac vlákniny, ktorá sa nachádza napríklad v cereálnych a obilných produktoch, ale aj ovocí, zelenine či v ryži. Opakom tohto kroku je vysadenie nezdravých jedál a vyprážaných mias a syrov, ktoré sú pre žalúdok ťažkým súperom aj v prípade, ak žiadne problémy s trávením nemáte.

Do vášho vlastného programu určeného na úpravu alebo celkové odstránenie vašich problémov môžete zaradiť aj výživové doplnky, ktoré vám môžu dopomôcť dodať telu správne živiny s obsahom takých látok, ktoré nenájdete v bežných potravinách. Môžu to byť rôzne enzýmy či výťažky z rastlín obsahujúce obrovské množstvo minerálov, vitamínov, sacharidov či aminokyselín.

Príkladom takýchto doplnkov je napríklad kukurmín. Pre tých, čo ešte o tejto látke nepočuli, je dobré objasniť, že ide o čisto prírodnú látku vyrobenú extrakciou z rôznych odrôd rastliny kukurma, ktorej obsahové látky majú preukázateľné antioxidačné a protizápalové účinky, pomáhajú pri zrážanlivosti s krvou, poruchách pečene a žlčníka ale najmä pri problémoch s trávením. Najväčšou výhodou je sú nulové nežiaduce účinky, čo je v prípade problémoch so žalúdkom ktorý je na chémiu vysoko citlivý jedno obrovské plus.


(Zdroj: www.kurkumin.sk)

Dobrým výživovým doplnkom s obsahom tejto látky na Slovensku je Kukurmin Komplex, obsahujúci výťažky zo spomínanej rastliny a ďalšie pomocné prírodné látky, ktoré napomáhajú k lepšiemu tráveniu. Pre zákazníkov je doplnok predávaný vo forme kapsúl a je nutné spomenúť, že tento doplnok je výborným nielen v prípade akútnych stavov, ale aj pri prevencii. Viac info na www.hab.sk