Nová rada iPhonov konečne podporuje Dual SIM, v čom však Apple sklamal?

IPhone XS Max je najväčší a najkrajší iPhone, ktorý doposiaľ vyvinula dielňa Apple. Disponuje väčšou batériou, OLED displejom s 6,5 palcami, procesorom A12 Bionic a mnohými ďalšími charakteristikami, ktoré robia spoločnosť Apple stále pokrokovejšou. Kalifornský gigant predstavil rovno dve novinky. V porovnaní s prvým je iPhone XS o pár milimetrov menší, jeho displej sa rozprestiera na ploche 5,8 palcov. Poďme sa pozrieť, aké prekvapenia, ale i sklamania si pre nás americkí vývojári pripravili tento rok.
Preferum | 20.09.2018 | Apple, iPhone, Preferum, recenzia, Apple iPhone XS
Čítať viac

Ľudove nakupovanie – Kúpeľňové dobrodružstvá

Ľudo má opäť smolu. Po celodennej šichte na slniečku, ktoré ešte stále pečie viac, než by sa patrilo, sa veľmi tešil na dlhú a osviežujúcu sprchu. Zistil ale, že v rámci rozvodového konania bol súd až príliš akčný a bývalá manželka ho okrem cti pripravila aj o celú kúpeľnu. Naštastie ale Ľudo vyhral v lotérii, a tak sa chystá na komplexnú rekonštrukciu. V prípade tejto obľúbenej miestnosti však prichádza na rad logická otázka – sprchový kút, alebo vaňa? Na oboje sa dnes spolu s tebou pozrieme.
Preferum | 17.09.2018 | Vane, sprchy, Ľudove nakupovanie, Preferum
Čítať viac

Recenzia: Sleduj srnky ako cez Full HD. Porovnali sme tri kvalitné ďalekohľady

Všetci sme majiteľmi inteligentných smartfónov so zabudovaným ZOOM-om. Moderné technológie, ktoré sú súčasťou mobilných zariadení, však väčšinou nestačia na staré dobré ďalekohľady. Ich priblíženie je ďaleko väčšie a ostrejšie, ako má klasický mobil. Ak si teda zaplatil 200-eurovú vstupenku za futbalový zápas svetového šampionátu a aj tak sedíš v horných radoch tribúny, nehanbi sa siahnuť po ďalekohľade a vychutnať si športové stretnutie naplno.
Preferum | 16.09.2018 | Ďalekohľady, Preferum, recenzia
Čítať viac

Kardio svet ovládli ultra ľahké bežecké topánky: preňho aj pre ňu

Mesiace plynú, ale to brucho nie a nie opustiť svojho majiteľa. Ak si aj ty ten typ, ktorý stále hovorí od... ďalšieho pondelka, ďalšieho mesiaca, ďalšieho roka chudnem a stále si nezačal, mal by si pred týmto radikálnym krokom zvážiť najprv výber vhodnej obuvi. Aj tá ti dokáže uľahčiť cestu k vysnívanej postave. Pozrieme sa na cenovo dostupné športové topánky, ktoré si získali nás aj vás svojou rozumnou cenou, pekným vzhľadom, ale predovšetkým vysokou funkcionalitou. Dámy a páni, každý si príde na svoje.
Preferum | 13.09.2018 | Tenisky, športová obuv, Preferum, recenzia
Čítať viac

Ľudove nakupovanie - Gazdiné, do boja alebo ako vybrať sporák

Milé dámy, tentokrát to bude o vás. Hoci je štatisticky dokázané, že väčšinu svetoznámych kuchárskych celebrít tvoria muži, ste to stále vy, na koho sa obraciame s prázdnymi žalúdkami. Áno, vy, prosté gazdinky, ktoré dokážete aj z toho mála, čo vám chlap na konci mesiaca donesie (lebo treba splácať iPhone a starý bavorák) vykúzliť pokrmy od výmyslu sveta. Preto vám dnes Ľudo poradí, aký je ten najlepší recept na výber vhodného sporáka.
Preferum | 10.09.2018 | sporák, Ľudove nakupovanie, Preferum
Čítať viac